Nuniokota tauragiškių itin mėgiama Jovarų poilsiavietė(21) 

Raimonda ALYSIENĖ | redakcija@kurjeris.lt

2016-03-17 13:27

Jovarų bendruomenės nuotraukos

Vaizdai, kuriuos kovo 12-osios rytą pamatė Jovarų bendruomenės nariai, veria širdį: siaubingai suniokota prestižine laikoma bendruomenės poilsiavietė, pajūryje nukirsti ir sukapoti medžiai. Chuliganai, reikia manyti, taip „linksminosi“ naktį, matyt, savaip atšventė Lietuvos nepriklausomybės gimtadienį. 

– Gavusi signalą apie negerus dalykus nuskubėjau pažiūrėti. Ir tai, ką pamačiau, trūksta žodžių, tiesiog rankos nusviro. Tai barbarų darbas, kitaip nepavadinsi, – „Tauragės kurjeriui“ sakė Jovarų bendruomenės pirmininkė Palmyra Gylienė.

Kaip spėja bendruomenės pirmininkė, chuliganai turėjo „pasidarbuoti“ naktį iš penktadienio į šeštadienį. Po jų siautėjimo nebeliko skelbimų lentos prie vadinamosios žvyrynės, liko tik įbetonuotos skelbimo lentos metalo strypai, pavėsinės stulpai aptašyti kirviu, bent trys šiukšlinės sukapotos, deginti laužai. O ir šiukšlių pajūryje buvo labai daug pridrabstyta: butelių, stiklo duženų, traškučių pakuočių ir, pasak pirmininkės, ko tik nori. Laimei, didžiosios sūpynės žiemai buvo nuimtos.

– Bet šiukšles galima surinkti. Blogiausia, kad labai daug medelių, kai kurie ne tokie ir ploni, nukirsti, nulaužyti. Šiukšlių esame radę ir anksčiau, bet kad niokojami medeliai, tai jau tragedija, – pasakodama siaubą varančius įspūdžius pabrėžė P.Gylienė. – Tiek metų tvarkome pajūrį, sodiname medelius, bet tiek nuniokotų jų dar nebuvo, gal koks 10 šį kartą nukentėjo. Pernai radome vieną nukirstą medį, buvo pradėta statyti tokia kaip palapinė, bet išardėme, sutvarkėme vietą, tuo ir baigėsi.

Bendruomenės pirmininkei apmaudu, kad siautėtojų niekas neišgirdo. Apie šį įvykį bendruomenės pirmininkė kalbėjo su policijos pareigūnais. Jie, pasak P.Gylienės, pažadėjo, kad kiekvieną vakarą atvažiuos pasižvalgyti į paupį. 

– Reikia apie tai kuo garsiau ir plačiau kalbėti, gal pavyks chuliganus sučiupti, kad nesijaustų nebaudžiami, – mąstė ketvirtą kadenciją Jovarų bendruomenei vadovaujanti P.Gylienė.

Sutvarkyti paupį antradienį padėjo miesto seniūnijos siųsti darbininkai.

Oficialaus pranešimo dėl nuniokotos poilsiavietės ir nukirstų medžių, kaip teigė bendruomenės pirmininkė P.Gylienė, ji nerašė nei policijai, nei aplinkosaugininkams.

– Paskambinau į policiją inspektorei Raimondai Žvynakienei ir paprašiau, kad pareigūnai vakarais pravažiuotų pro poilsiavietę. Pažadėjo. Pranešiau apie išpjautus medelius ir aplinkosaugininkams, ar jie domėsis, nežinau, – kalbėjo P.Gylienė. 

Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Tauragė rajono agentūros vedėjo Dariaus Cigano aiškinimu, oficialaus pranešimo agentūra negavo, tad ir nuniokotų medžių neapžiūrėjo.

– Jei tai nedideli medžiai, tai bendruomenė turi kreiptis į policiją, – „Tauragės kurjeriui“ sakė D.Ciganas.

Skaityti komentarus (21) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras