Mokyklos direktorius pripažino – turėdamas nedarbingumą gėrė(33)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2016-03-04 08:43

Šįkart teismo posėdyje susitiko mokyklos direktorius Romualdas Levanauskas ir girtumą jam nustatę policijos pareigūnai. Autorės nuotrauka

Antradienį Tauragės rajono apylinkės teismas vėl nagrinėjo Adakavo mokyklos direktoriaus Romualdo Levanausko bylą. Vasario 5-osios vakarą pedagogas buvo sulaikytas neblaivus prie vairo. Šįkart į teismo posėdį liudyti kviesti R.Levanauskui girtumą nustatę policijos pareigūnai. Mokyklos direktorius savo pozicijos nekeičia – teismui tvirtina, kad tądien alkoholio negėrė, gėrė iš vakaro, o girtumą alkoholio matuoklis parodęs, nes jis išsiskalavęs burną dantų skalavimo skysčiu. Bylą nagrinėjanti teisėja Loreta Bajorinienė suabejojo, ar tik mokyklos vadovas teismui nemeluoja.

Liudyti į teismo posėdį antradienį iškviesti vasario 5-ąją Adakavo kaimo apylinkėse patruliavę policijos pareigūnai Rasa Trapaitė ir Edgaras Jakštys. Be to, teismui Tauragės policijos komisariatas pateikė Romualdo Levanausko girtumo tikrinimo metu policininkų darytą garso įrašą. Savo ruožtu R.Levanauskas paprašė prie bylos prijungti į teismo posėdį atsivežtus dokumentus – jo vadovaujamos mokyklos ir Adakavo kaimo bendruomenės, kuriai taip pat vadovauja R.Levanauskas, kreipimusis, kuriais teismo prašoma neatimti iš šio pedagogo vairuotojo pažymėjimo. R.Levanauskas teigia, kad vairuoti automobilį jam būtina, nes mokykla „valdiškos“ mašinos neturi, visais mokyklos reikalais važinėja jis. Be to, R.Levanauskas tvirtino, kad policijos pareigūnai apie tai, kad daro garso įrašą, jo neinformavo.

Pareigūnų liudijimai sutapo. Ir R.Trapaitė, ir E.Jakštys teismui teigė, kad tą vakarą, sustabdę R.Levanausko vairuojamą automobilį, pajuto nuo vairuotojo sklindantį alkoholio kvapą, todėl ir buvo tikrintas jo girtumas. Alkoholio matuoklis, kuriuo R.Levanauskui buvo nustatytas 0,52 promilės girtumas, pasak pareigūno E.Jakščio, atitinka visus reikalavimus ir turi funkciją parodyti vadinamąjį „alkoholio burnoje“ kiekį. Tokį rezultatą alkotesteris gali parodyti tuo atveju, jei tikrinamas asmuo yra ką tik gėręs alkoholio ar išsiskalavęs burną burnos skalavimo skysčiu.

– Tačiau to jis neparodė. Man apskritai per aštuonerius darbo metus tik vieną kartą yra tekę matyti, kad alkoholio matuoklis parodytų alkoholio kiekį burnoje, – teismui sakė E.Jakštys.

Pareigūnai įsitikinę, kad R.Levanausko girtumas tą vakarą buvo ne nuo burnos skalavimo skysčio.

Kaip paaiškėjo iš garso įrašo ir pareigūnų liudijimų, R.Levanauskas tą vakarą policininkams teigė, kad alkoholio buvo gėręs iš vakaro, nors ankstesniajame teismo posėdyje tvirtino, jog alkoholio visai nevartoja nuo gruodžio 4 dienos, nes serga. Vasario 5 dieną R.Levanauskas turėjo nedarbingumą.

Paklaustas teisėjos, ar tik nemelavo teismui, sakydamas, kad alkoholio visai nevartoja, R.Levanauskas pripažino, jog vakarykščiai, vasario 4 dieną, buvo gėręs.

– Per pietus alaus butelį buvau išgėręs. Retai geriu, šįkart gėriau, kad sujudinčiau skrandį, nes skrandis neveikia. Išgėriau, kad geriau virškintų, valgydamas rūkytą žuvį, – teismui dėstė mokyklos direktorius.

R.Levanauskas vis kartojo, kad serga ir per dieną išgeria net 12 tablečių, todėl alkoholio su vaistais ir nevartojantis. Teisėjos paklaustas, kaip gi gali paaiškinti, jei negeria, kodėl alkoholio matuoklis parodė girtumą, R.Levanauskas sakė negalįs paaiškinti.

Sakydamas baigiamąją kalbą, mokyklos direktorius vis dėlto pripažino, kad gailisi dėl to, kas atsitiko.

– Gailiuosi dėl to įvykio. Tai pirmas ir paskutinis atvejis. Prašau neatimti iš manęs vairuotojo pažymėjimo. Be mašinos aš kaip be rankų, – sakė R.Levanauskas.

Sprendimą teismas skelbs šiandien.

R.Levanauskui problemų gali kilti ir su „Sodra“, mat įvykio metu pedagogas turėjo nedarbingumą. „Sodros“ Šilalės skyriaus direktorė Inga Šaulienė sakė nenorinti komentuoti konkretaus R.Levanausko atvejo, tačiau, pasak jos, jei nedarbingumą turintis žmogus geria alkoholį, galima įžvelgti nedarbingumo taisyklių pažeidimą.

– Tai gali reikšti, kad žmogaus elgesys kenkia jo sveikimo eigai. Jei tokie atvejai nustatomi, o gavę pranešimą mes tikriname kiekvieną atvejį, ir jei nustatomi nedarbingumo taisyklių pažeidimai, žmogui gali būti atsisakyta mokėti ligos pašalpą, – sakė I.Šaulienė.

„Sodros“ Šilalės skyriaus vadovės nuomone, turint nedarbingumą vartoti alkoholio negalima. 

Skaityti komentarus (33) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras