Policija neigia smurtavusi prieš verslininką(38)

kurjeris.lt inform. | redaktore@kurjeris.lt

2016-12-12 14:21

Redakcijos archyvo nuotrauka

Iš Tauragės kilęs verslininkas, Vilniuje veikiančios bendrovės „Wide Wings“ įkūrėjas Gediminas Tamulynas savo feisbuko profilyje pasidalijo intriguojančia naujiena. Jis teigia gruodžio 11-osios naktį buvęs užpultas policijos pareigūnų. Internete netruko užvirti aštri diskusija. Bičiuliai verslininką net ragina kreiptis į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį. 

Sekmadienį savo feisbuko profilyje tauragiškis Gediminas Tamulynas pranešė tokią naujieną: „Vakar buvau užpultas ir patyriau didelį pažeminimą iš legalių, BANDITŲ. Naktis. Nuosavas privatus kiemas. Draugui šeimoje įvyko netektis. Sėdime automobilyje, kieme. Kalbame apie netektį. Juk tai sunkiausias momentas gyvenime draugui. Netikėtai kieme automobilis, su daug šviesų...“ (kalba netaisyta, – red.), – pasakojimą pradėjo G.Tamulynas.

Toliau jis pasakoja, kad neprisistatę policijos pareigūnai jam ir jo bičiuliui liepė išlipti iš mašinos, išversti kišenes, prieš juodu smurtavo, švietė žibintuvėliu į akis. Bičiulių klausinėjamas, kodėl nenufilmavo įvykio ir jo nepaviešino, G.Tamulynas jiems atsakė bijantis „mentų persekiojimo“. „Manau, kad jie yra kerštingi ir keršys“, – internete rašė G.Tamulynas.

Tačiau Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas neigia smurtavęs prieš naktį įtarimą jiems sukėlusius vyrus. Kaip praneša Tauragės policijos komisariato atstovė spaudai Rūta Janavičiūtė, du vyrai sekmadienio naktį pastebėti sėdintys automobilyje ant kelio, nors G.Tamulynas teigė, kad buvo užpultas privačiame kieme.

„Pareigūnai prieš minėtą asmenį nenaudojo smurto ir jo neįžeidinėjo. Kilus įtarimams, kad gali būti daromas teisės pažeidimas ar nusikalstama veika, buvo atlikti teisėti veiksmai – patikrinta, ar vairuotojas blaivus, ar asmenys su savimi neturi draudžiamų daiktų ir ar automobilyje nėra neleistinų medžiagų: 2016-12-11 apie 1.30 val. Tauragės r. važiuojant nuo Baltrušaičių k. link Tauragės, Šakių k., tolumoje, ant kelio pareigūnai pastebėjo stovintį automobilį su įjungtomis šviesomis. Pareigūnams privažiavus arčiau, automobilyje „Volkswagen Passat“ buvę asmenys pamatę policijos automobilį, atbulomis įsuko į šalia esantį keliuką. Pareigūnams kilo įtarimas, todėl sustabdžius minėtą transporto priemonę ir priėjus prie vairuotojo buvo patikrintas pastarojo blaivumas (0.00 prom. alkoholio). Kartu su juo važiavo ir keleivis. Tikrinant vairuotojo blaivumą, automobilyje buvo pastebėta atidaryta dėžutė, kurioje buvo smulkintos medžiagos, turinčios tabako kvapo. Kilus pagrįstam įtarimui, kad asmenys galėjo rūkyti žolę, pareigūnai nusprendė nuodugniau patikrinti minėtą transporto priemonę. Prieš tai pareigūnai asmenų paklausė, ar su savimi neturi draudžiamų daiktų, vyrai parodė savo tuščias kišenes ir nurodė, kad nieko draudžiamo su savimi neturi. Po patikrinimo asmenims leista vykti į namus“, – „Tauragės kurjerio“ redakciją informavo Tauragės policijos komisariato atstovė spaudai.

G.Tamulynas „Tauragės kurjeriui“ taip pakomentavo incidentą tarp jo ir policijos pareigūnų:

„Esminis dalykas, kurį galėčiau pavadinti nusižengimu visuomenei, tai visiškas policijos bendravimo sutrikimas. Policija neklausia, policija teigia: „Ką nelegalaus vartojot?“ Čia kaltinimas. Jie psichologiškai spaudžia, elgiasi nemandagiai. Suprantu kad darė įtartinų asmenų  patikrinimą, bet kaip darė? Kur labas vakaras, norime patikrinti. Vilniuje kai sustabdo, tai tiesiog maloni procedūra, nes policininkas pirmiausiai žmogus, bet ne žvėris. Policininkas pirmiausiai turi matyti pilietį, o ne nusikaltėlį. Suprantu, kad Tauragės policija, su Tauragės žmonėmis taip elgiasi ir visi tyli. Savo nepasitenkinimą jie išreiškia per visur. Socialinę erdvę, privačiuose pokalbiuose. Ta panika, kurią sėja Tauragės policija nuolat mieste stebėdama piliečius, visiems kelia tik susipriešinimą. Gal laikas pakalbėti apie tai, ką mūsų policija turi išties daryti dėl visuomenės? Man toks policijos elgesys nepatinka. Šitas žmogus mane sustabdo jau antrą kartą ir abu kartus buvo labai nemandagus. Jis - valstybės tarnautojas. Tai klausimai tokie: ar kiekvienas naktį į Tauragę įvažiuojantis žmogus tampa įtartinas? Nes užkniso, kad vienas iš vieno stabdo patikrai. Ar galime saugūs jaustis savo kieme? Saugūs ne tik nuo nusikaltėlių, bet saugūs ir nuo policijos? Ar žmogaus privatumas dar gerbiamas? Ar policija turi noro matyti ne nusikaltėlį, o pirmiausiai žmogų?“

Skaityti komentarus (38) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras