Griežpelkių kaimo turizmo sodybos savininkei – bauda(13)

kurjeris.lt inform. | redaktore@kurjeris.lt

2016-12-13 07:28

Klaipėdos apygardos teismas verslininkę V.Dedūrienę pripažino kalta dėl nelegalaus darbo

Klaipėdos apygardos teismas panaikino Tauragės rajono apylinkės teismo sprendimą ir Griežpelkių kaimo turizmo sodybos savininkę Virginiją Dedūrienę pripažino kalta dėl jos kaimo turizmo sodybos virtuvėje nelegaliai dirbusios moters.

Patikrinimą Griežpelkių kaimo turizmo sodyboje trys Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos pareigūnės atliko šių metų birželio 11-ąją, šeštadienį. Kaip rašoma patikrinimo protokole, tądien sodybai priklausančios kavinės virtuvėje kartu su virėja L.M. be jokios darbo sutarties dirbo Diana D. Tačiau, kaip buvo nusprendęs Tauragės rajono apylinkės teismas, byloje surinktų įrodymų nepakako įrodyti nelegalaus darbo požymius ir administracinio teisės pažeidimo byla šių metų spalį buvo nutraukta.

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija Klaipėdos apygardos teismo prašė Tauragės rajono apylinkės teismo nutarimą pakeisti ir V.Dedūrienei skirti nuobaudą, numatytą Administracinių teisės pažeidimų kodekse. Kaip teigia Klaipėdos mokesčių inspekcija, patikrinimo metu pagalbine darbuotoja kaimo turizmo sodybos virtuvėje dirbusi Diana D. raštu nurodė, kad darbo sutarties nebuvo sudariusi, už atliktą darbą jai buvo mokamas 10 Eur darbo užmokestis. Individualios įmonės savininkė V.Dedūrienė rašytiniame paaiškinime nurodė, kad Dianai D. leido įstaigos virtuvėje pjaustyti svogūnus, su šia darbuotoja žadėjo sudaryti darbo sutartį ir pranešti „Sodrai“, tačiau teismo posėdžio metu verslininkė parodymus pakeitė ir teigė nesitarusi su Diana D. dėl darbo, nes jai nereikėję darbuotojo. Diana D. teisme aiškino, kad patikrinimo metu kaimo turizmo sodybos virtuvėje tik bendravo su savo drauge – virėja. Esą bendraudama su drauge užsirišo prijuostę ir pjaustė svogūnus.

Klaipėdos apygardos teismas tenkino Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos apeliacinį skundą. Teismo nagrinėjamoje byloje neginčijamai nustatyta, kad Diana D. realiai dirbo verslo naudai, o darbo sutartis su šia moterimi pasirašyta nebuvo.

Klaipėdos apygardos teismas verslininkę V.Dedūrienę pripažino kalta dėl nelegalaus darbo ir skyrė jai mažiausią įstatymu už tai numatytą 868 Eur baudą. Bauda turi būti sumokėta ne vėliau kaip per 40 dienų nuo nutarimo skirti baudą įteikimo dienos į Valstybinės mokesčių inspekcijos biudžeto surenkamąją banko sąskaitą. Nutarimas neskundžiamas.

V.Dedūrienę šioje byloje gynė tauragiškiams jau neblogai pažįstamas advokatas Kristijonas Paliutis. Spalį jis Tauragės vienmandatėje rinkimų apygardoje kandidatavo į Seimą. 

Skaityti komentarus (13) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras