Arūnas Pukelis atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės dėl pagrobimo(23)

kurjeris.lt inform. | redaktore@kurjeris.lt

2016-05-16 14:48

Arūnas Pukelis

Enriko Daktaro laisvės suvaržymo bei nesunkaus sveikatos sutrikdymo byloje pirmadienį padėtas taškas. Pirmos instancijos teisme tik pinigine bauda išsisukęs, tačiau apeliaciniu skundu visiško išteisinimo siekęs nuteistasis Arūnas Pukelis-Švinius išgirdo ir antrojo – Kauno apygardos – teismo verdiktą. 

Pernai gruodžio 11 dieną Kauno apylinkės teismo teisėjas Virginijus Kalkauskas už E.Daktaro pagrobimą A.Pukelį pripažino kaltu ir skyrė 2259 eurų baudą. Nuteistasis su tokiu sprendimu nesutiko ir jį apskundė. Pateikęs apeliaciją, A.Pukelis prisipažino sieksiąs visiško išteisinimo. Teismui jis pateikė ir susitaikymo su nukentėjusiuoju E.Daktaru protokolą.

Su Kauno apylinkės teismo sprendimu nesutiko ir prokuroras, prašęs nuteistąjį pasiųsti už grotų.

Sprendimas apeliaciniame procese turėjo būti priimtas jau kovo 24 d., tačiau tuomet Kauno apygardos teismas nusprendė atnaujinti įrodymų tyrimą. Teisėjai ir vėl išklausė abiejų pusių, tiek nukentėjusiojo E.Daktaro, tiek nuteistojo A.Pukelio, parodymus.

Gegužės 16 d. priimtas verdiktas – A.Pukelį nuo baudžiamosios atsakomybės atleisti.

Teismas pripažino, kad smurtas šiuo atveju buvo vartojamas, tačiau jis, priimant sprendimą, nebuvo toks reikšmingas. Byloje nustatytas vienintelis mažareikšmis sužalojimas – delnikaulio lūžis. A.Pukelio paskatos, teismo teigimu, buvo ne chuliganiškos, o asmeninės. Sužalojimus E.Daktaras galėjo patirti ir pats smūgiuodamas į kokį kietą daiktą.

A.Pukelis nuo baudžiamosios atsakomybės atleistas nukentėjusiajam ir kaltinamajam susitaikius. Nuteistasis pripažino savo kaltę, atlygino padarytą žalą, su nukentėjusiuoju susitaikė, prieš tai nebuvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės, nebuvo pripažintas ir recidyvistu.

Jam paskirta baudžiamojo poveikio priemonė – į nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų fondą per metus sumokėti 10 MGL dydžio, tai yra 376 eurų, baudą.

Kauno apygardos teismas pabrėžė, jog jei per metus A.Pukelis vėl nusižengs, kad ir neatsargiai, šis sprendimas, atleisti jį nuo baudžiamosios atsakomybės bus panaikintas.

Kauno apylinkės teismo bylos duomenimis, 2014 m. lapkričio 16 d. V.Putvinskio gatvėje prie naktinio klubo E.Daktaras grupės vyrų buvo prievarta įkištas į „Mercedes Benz“ bagažinę bei išvežtas į užmiestį. Nukentėjusiajam buvo sulaužytas delnikaulis, nuskelti keturi dantys, praskelta kakta, padarytos kraujosruvos paakiuose ir ausyse bei traumuotos kojos. Tokiu būdu A.Pukelis neva keršijo E.Daktarui už savo žmonos įžeidimą. Pasak jo, per Džordanos Butkutės koncertą „Žalgirio“ arenoje neblaivus E.Daktaras įžeidinėjo jo žmoną, o po to apliejo ją gėrimu. 

Skaityti komentarus (23) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras