Išsinuomotus įrankius motina ir sūnus užstatė lombarduose(5)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2016-06-11 10:03

Marijampoliečiai Laimutė Karaškienė ir Gintaras Karaška pripažįsta kaltę ir tikina su teismo nuosprendžiu sutiksiantys. Autorės nuotrauka

Antradienį prieš teismą stojo marijampoliečiai motina ir sūnus. Tauragės rajono apylinkės teismo teisėja Vida Butanavičiūtė nagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje Gintaras Karaška ir Laimutė Karaškienė kaltinami Tauragėje iš įrankių nuomos paslaugą teikiančių įmonių skolinęsi brangius įrankius ir juos užstatydavę lombarduose. Gautus pinigus kaltinamieji naudodavo asmeniniams reikalams. Abu – ir motina, ir sūnus teisiami nebe pirmą kartą. 

Marijampolėje gyvenantys 56-erių metų Laimutė Karaškienė ir jos 26-erių sūnus Gintaras Karaška kaltinami sukčiavimu. Pernai rugpjūčio 29 dieną motina ir sūnus iš Marijampolės atvyko į Tauragę ir „Virdainos“ įmonėje, pateikdami L.Karaškienės asmens dokumentą, išsinuomojo pjūklą „Husqvarna“ bei kitų įrankių, kurių vertė – beveik 4500 Eur. Po keleto dienų – rugsėjo 3-iąją G.Karaška tokios pat paslaugos kreipėsi į kitą Tauragėje veikiančią įmonę – „Nermeda“. Ten buvo sudarytas žodinis įrankių nuomos susitarimas. Iš „Nermedos“ G.Karaška išsinuomojo įrankių, kurių vertė – kiek daugiau nei 800 Eur. Išsinuomotus įrankius G.Karaška užstatė lombarduose.

Panašių veiksmų Karaškai ėmėsi ir kituose šalies miestuose – Kėdainiuose bei Kaune. Šiuo metu šių rajonų apylinkių teismai nagrinėja panašias bylas.

Kaltę ir motina, ir sūnus pripažįsta visiškai. Kaip teismui aiškino G.Karaška, tuo metu – 2015-ųjų vasarą jis turėjęs labai daug skolų. Kad jas grąžintų, sumanė važiuoti dirbti į užsienį, o pinigų neturėjo.

– Panaršiau internete ir kilo mintis išsinuomoti įrankius ir užstatyti juos lombarduose. Priprašiau mamos, kad ji išnuomotų su savo dokumentu. Manėme, kad užsienyje uždirbsiu ir išpirksime įrankius. Man tuomet gyvenimas buvo sugriuvęs, buvau panikoj, todėl taip ir pasielgiau, – kalbėjo G.Karaška.

Motina teisinosi savo neleistinais veiksmais gelbėjusi sūnų iš sunkios materialinės padėties. Esą sūnus jos labai ilgai prašė jam padėti, kol ši sutikusi.

– Motiniška širdis neatlaikė, todėl padėjau jam padaryti nusikaltimą, – teisme kalbėjo L.Karaškienė.

Moteris anksčiau yra teista dėl aplaidaus buhalterinės apskaitos tvarkymo, teistumas išnykęs. G.Karaškai Kauno apylinkės teismo baudžiamuoju įsakymu šių metų balandį yra skirta 225 Eur bauda už svetimo turto pasisavinimą.

Abu kaltinamieji pareiškė, kad dėl savo veiksmų gailisi, atsiprašė į teismo posėdį atvykusios bendrovės „Nermeda“ atstovės ir patikino, kad atlygins padarytą žalą.

Kaltinimą palaikanti Tauragės rajono apylinkės prokuratūros prokurorė Irina Paulauskienė G.Karaškai siūlo skirti vienerių metų ir keturių mėnesių laisvės apribojimo bausmę, nuo 23 iki 6 val. būnant namuose, jei tai nesusiję su darbu, ir 228 Eur baudą. Jo motina L.Karaškienė prokurorės siūlymu turėtų būti nubausta vienerių metų laisvės apribojimo bausme. Kaltinamųjų prašoma atlyginti Tauragės bendrovėms padarytą žalą – beveik 4500 Eur.

Nuosprendį teismas skelbs birželio 15 dieną.

Skaityti komentarus (5) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras