Teismas sprendžia kebabinės apiplėšimo rebusą(12)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2015-02-16 10:30

Autorės nuotrauka

Sausio mėnesį kebabinę „Pas Ahmedą“ apiplėšęs ir pardavėją sumušęs Nerijus Giedra tikina norėjęs tik pajuokauti. Jo bendrininkas, kurį teisininkai į teismą kviečia tik kaip liudytoją, aiškina nesupratęs, kas vyksta. Žalos kebabinės savininkui niekas iki šiol neatlygino ir sumuštos pardavėjos neatsiprašė.

Nerijui Giedrai – 26-eri, jo bendrininkui Karoliui Pietariui – šiek tiek mažiau. Abu vyrai ne kartą teisti. Policijos į teismą atlydėtas N.Giedra prisipažino spėjęs nusikalsti ir užsienyje: yra teistas Belgijoje ir Olandijoje.

Prokuroras Gintautas Tranelis kaltinamajame akte kaltinimus pareiškė tik N.Giedrai. Čia rašoma, kad kaltinamasis sausio 19 d., apie 20.30 val., du kartus alkūne smūgiavo kebabinėje dirbusiai G.J. (į skruostą ir krūtinę) ir iš kasos pagrobė 367 eurus.

Savo kaltę N.Giedra pripažįsta tik iš dalies, teigia nemušęs pardavėjos. Mat jiedu yra pažįstami nuo mokyklos laikų.

– Apskritai nieko daryti prieš tai negalvojau. Buvau apsvaigęs nuo alkoholio, norėjau tik pagąsdinti pardavėją. Pasišokėjau ant prekystalio ir pamačiau pravirą kasos stalčių. Nežinau, kodėl, bet tą akimirką sugalvojau pasiimti iš jo pinigus. Ir pasiėmiau visus popierinius, – savo versiją teismui dėstė kaltinamasis N.Giedra.

Vyrukas aiškino apie nusikaltimą susimąstęs iškart, vos išbėgo iš kebabinės. Tačiau negrįžo, pinigų negrąžino. Tą patį vakarą, po kelių valandų, policija tuos pačius kebabinės „lankytojus“ sulaikė degalinėje perkančius „submarinus“.

Ahmet Ince kebabinėje įrengta ne viena vaizdo stebėjimo kamera. Jų įrašus tuoj po apiplėšimo įstaigos savininkas paviešino asmeninėje Facebook paskyroje, perdavė policijos pareigūnams. Viename įrašų užfiksuotas vaizdas, kaip vienas vyrų sėbro padedamas įveikia aukštą prekystalį ir ištuština kasos aparatą. Antras nusikaltėlis tuo metu nekantriai mindžikuoja prie prekystalio. Pirmajam persiropštus pas savo sėbrą, vyrai išskuba iš kebabinės ir leidžiasi bėgti vaikų darželio-lopšelio „Ąžuoliukas“ link.

Peržiūrėjęs šiuos įrašus teismo salėje, prokuroras paprašė teismo bylą grąžinti ikiteisminiam tyrimui, prokuroro teigimu, jos negalima nagrinėti pagreitinto proceso tvarka.

– Iš įrašo galima spręsti, kad liudytojas Karolis Pietaris teismui sakė netiesą. Jo veiksmai nebuvo tinkamai įvertinti, – savo poziciją išsakė valstybinis kaltintojas.

Skaityti komentarus (12) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras