Liberalų sąjūdžio narys pralaimėjo bylą prieš žurnalistę(17)

„Tauragės kurjerio“ inform. | info@kurjeris.lt

2015-10-20 08:17

Redakcijos archyvo nuotrauka

Spalio 14-ąją Tauragės rajono apylinkės teismas paskelbė baudžiamosios bylos nuosprendį laikraščio „Tauragės kurjeris“ redaktorei Ramunei Ramanauskienei. Teismo verdiktas nepalankus ilgai su žurnaliste besibylinėjusiam Liberalų sąjūdžio nariui Laimonui Jakui – žurnalistė išteisinta, iš buvusio kandidato į Vilniaus miesto tarybą jai priteista sumokėti per 1000 eurų bylinėjimosi išlaidų. 

Liberalų sąjūdžio narys, buvęs kandidatas į Vilniaus miesto savivaldybės tarybą Laimonas Jakas, kurio vadovaujama bendrovė, Tauragėje renovavusi vieną vaikų darželį, liko skolinga statybinėmis prekėmis prekiaujančiai Tauragės prekybos įmonei „Vinita Plius“, į teismą privataus kaltinimo tvarka kreipėsi dar šių metų pradžioje. Liberalas apkaltino „Tauragės kurjerio“ redaktorę Ramunę Ramanauskienę šmeižtu, esą ji rengdama straipsnį apie jį „Tauragės kurjerio“ laikraštyje parašė netiesą ir pažeidė žurnalistinę etiką. Dėl to jis esą pralaimėjo rinkimus ir jam pašlijo sveikata. Teismui L.Jakas pateikė telefoninio pokalbio metu darytą garso įrašą. Jo nuomone, įrašas įrodo, kad žurnalistė su juo kalbėjo netinkamai.

Laikraščio redaktorė R.Ramanauskienė bylos nagrinėjimo metu teigė savo žodžių neišsižadanti ir mananti, kad ne ji, o L.Jakas jai grasino ir iškoneveikė. Apie politiko veiksmus ir elgesį žurnalistė informavo visuomenę ir Liberalų sąjūdžio vadovybę.

Teismas, išnagrinėjęs pateiktas aplinkybes, nustatė, kad kalbėdamas su „Tauragės kurjerio“ žurnaliste L.Jakas iš tikrųjų grasino ir R.Ramanauskienei, ir kitiems redakcijos žurnalistams, todėl nėra pagrindo teigti, kad žurnalistės teiginiai, išdėstyti straipsnyje apie L.Jaką, neatitinka tikrovės. Taip pat teismas konstatavo, kad kai kurie L.Jako teiginiai, išsakyti R.Ramanauskienei, buvo nepadorūs, jie laikytini žurnalistės iškoneveikimu. Be to, šių metų vasarį, kai buvo rengiami straipsniai, L.Jakas buvo viešas asmuo, kandidatavo į sostinės tarybą, o vieši asmenys turi būti pakantūs kritikai, jų kritikos ribos yra platesnės nei fizinio asmens. Be to, visuomenė turi teisę žinoti, kaip elgiasi kandidatai į politinius postus.

Teismas nusprendė žurnalistę R.Ramanauskienę išteisinti, nesant jos veikoje nusikaltimo požymių, ir priteisti žurnalistei iš L.Jako 1140 Eur bylinėjimosi išlaidų.

Teismo nuosprendis dar neįsiteisėjęs. L.Jakas jį turi teisę apskųsti per 20 dienų.

Be to, papeikimą už įžūlų elgesį su „Tauragės kurjerio“ žurnalistais L.Jakui skyrė Liberalų sąjūdžio Etikos komisija, vadovaujama Seimo narės Dalios Teišerskytės. L.Jakas su juo susijusias „Tauragės kurjerio“ publikacijas buvo apskundęs ir Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybai bei Žurnalistų ir leidėjų etikos asociacijai. Abi tarnybos jo skundus pripažino nepagrįstais.

Skaityti komentarus (17) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras