Miesto seniūno pavaduotojo nekaltumas – už pinigus(6)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2015-01-28 14:42

Miesto seniūno pavaduotojas Juozas Buikys sutiko su nukentėjusiojo reikalavimais. Autorės nuotrauka

Valstybės tarnautojas, Tauragės miesto seniūno pavaduotojas Juozas Buikys sėdo į teisiamųjų suolą. Valdininko kaltė baudžiamojoje byloje įrodyta. Jis teisiamas už pareigų neatlikimą. To pasekmė – sunkiai sužalotas viešuosius darbus dirbęs žmogus. Tačiau nukentėjusysis nutarė valdininkui atleisti. Žinoma, už piniginį atlygį.

Įstatymas valstybės tarnautojui, kuris dėl neatsargumo neatliko savo pareigų ar jas atliko netinkamai, numato keletą bausmės alternatyvų: piniginę baudą, areštą ir laisvės atėmimą iki dvejų metų.

Juozas Buikys teismui pasakojo, kad 2013-ųjų gegužės 10 dieną visuomenei naudingus darbus atliekantys darbininkai turėjo susmulkinti kirviais neįveikiamas nupjautas liepas.

– Seniūnijos darbuotojas turėjo savadarbį įrenginį, kuriuo smulkinti medieną žymiai paprasčiau. Paprastai jis pats visada būdavo kartu su darbininkais, bet tądien mieste sugedo fontanas ir seniūnas paprašė šio darbuotojo pagalbos. Tuomet nelaimė ir atsitiko. Aš pats buvau toje vietoje, bet už kokių 50 metrų ir nieko nemačiau, tik išgirdau, kad atsitiko nelaimė, – kalbėjo J.Buikys.

57-erių tauragiškis Petras Bartkus dėl traumos pasekmių sunkiai atsimena įvykių eigą. Iki traumos jis buvo visiškai sveikas, turėjo vairuotojo pažymėjimą. Dabar vyrui pripažintas 80 procentų neįgalumas. Jis ir J.Buikys pasakojo, kad savadarbis įrenginys dažnai užstrigdavo. Norėdami, kad jis tinkamai veiktų, vyrai turėdavo įrenginį išjungti, atlaisvinti metalinę dalį. P.Bartkus tikino, kad dalį, vadinamą raktu, jis išimdavo, kai įrenginys buvo išjungtas.

– Nežinau, kas atsitiko, gal kas iš vyrų per anksti įrenginį įjungė. Bet kai raktą norėjau atlaisvinti, jis parskriejo tiesiai man į galvą. Gerai, kad spėjau šiek tiek pasilenkti ir jis galvą tik kliudė. Jeigu metalinė detalė būtų pataikiusi tiesiai į galvą, šiandien manęs nebebūtų, – pasakojo P.Bartkus.

Vyras apie mėnesį praleido Klaipėdos ligoninėje, dar du buvo gydomas sanatorijoje. Teismo P.Bartkus neturtinei žalai atlyginti iš kaltinamojo prašė priteisti 30 tūkstančių litų (8 688,6 Eur).

Vakar prieš pat teismo posėdžio pradžią advokatai Romualdas Juščius ir Piotras Orlovas pradėjo derybas – siūlė nukentėjusiajam ir kaltinamajam susitaikyti. Susitarė. P.Bartkus J.Buikiui sutiko atleisti, jeigu šis jam sumokės 2 000 eurų. Valdininkas sutiko ir pažadėjo pinigus į P.Bartkaus sąskaitą pervesti per ateinančias 10 dienų. Tik, kai reikėjo šią taikos sutartį pasirašyti, J.Buikys prisiminė, kad teks padengti ir bylinėjimosi išlaidas (advokatas R.Juščius jas skaičiuoja tūkstančiais litų), apmokėti P.Bartkaus gydymo išlaidas Klaipėdos teritorinei ligonių kasai (1881,85 Eur). Su tokiu susitarimu valdininkas nenorėjo sutikti. Parašą ant sutarties suraityti jam padėjo advokato P.Orlovo įtikinėjimai. Jis ir kiti salėje sėdintys teisininkai vienbalsiai kalbėjo, kad teismas greičiausiai pripažins jį kaltu, skirs baudą, priteis ir civilinius ieškinius – sumos prireiks gerokai didesnės, o bylinėjimuisi bus sueikvota ne tik daug pinigų, bet ir laiko. Pasirašius susitarimą, teismas pasiliko spręsti – ar atleisti J.Buikį nuo baudžiamosios atsakomybės. Sprendimą teisėja Daiva Žebelienė ketina skelbti sausio pabaigoje.

Skaityti komentarus (6) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras