Bibliotekos direktorius išteisintas, jo kaltintojas nuteistas(11)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2015-11-13 12:19

Gavęs nuosprendžio kopiją Sigitas Kancevyčius labai nedžiūgavo, mano, kad jo priešininkas jį skųs. Autorės nuotrauka

Antradienį Tauragės rajono apylinkės teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje susikirto amžini priešininkai – Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos direktorius Sigitas Kancevyčius ir nuolatinis šios įstaigos lankytojas Martynas Virkietis. Teismo verdiktas nepalankus pastarajam – nors M.Virkietis pirmas privataus kaltinimo tvarka kreipėsi į teismą, bausmė skirta ne bibliotekos vadovui, o jo kaltintojui. 

Į teismą privataus kaltinimo tvarka Martynas Virkietis kreipėsi dėl šių metų gegužę Tauragės bibliotekoje vykusio renginio-diskusijos su vietos žiniasklaidos atstovais. M.Virkiečio teigimu, šio renginio metu bibliotekos direktorius Sigitas Kancevyčius jį visiems girdint išvadino „kgb‘istu“. Savo ruožtu S.Kancevyčius teismui pateikė priešieškinį – M.Virkietį taip pat apkaltino šmeižtu, esą šis tame pat renginyje jį išvadino nusikaltėliu.

Teisme liudijo renginį gegužę stebėję žmonės. Tarp jų – ir savivaldybės tarybos narė Iveta Skurvydienė bei rajono meras Sigitas Mičiulis. Jis, pasak teismo, paliudijo, kad tikrai girdėjo, kaip S.Kancevyčius M.Virkietį pavadino „kgbistu“, o šis S.Kancevyčių – komunistu. I.Skurvydienė teismui teigė, kad renginio metu girdėjo nuskambant abu šiuos žodžius, tačiau kas juos ištarė, sakė nebeprisimenanti.  

Išnagrinėjęs visas pateiktas aplinkybes, išklausęs renginio metu darytus garso ir vaizdo įrašus bei liudytojų parodymus, teismas konstatavo, kad M.Virkietis neįrodė, jog S.Kancevyčius jį išvadino „kgbistu“. Mat nei vaizdo, nei garso įrašuose tokio žodžio negirdėti. O štai paties M.Virkiečio žodžiai įraše girdėti kuo puikiausiai. Jis bibliotekos vadovą išvadino „15 metų valdžioje dirbančiu nusikaltėliu“.  

M.Virkietį teismas pripažino kaltu ir nuteisė septynių mėnesių laisvės apribojimo bausme, įpareigojant jį be atsakingos institucijos žinios neišvykti iš Tauragės rajono teritorijos. Prie šio nuosprendžio pridėta M.Virkiečiui šių metų balandį Klaipėdos apygardos teismo skirta neatlikta bausmė. Todėl laisvės apribojimas jam pailgintas iki aštuonių mėnesių. S.Kancevyčius išteisintas. Jam iš M.Virkiečio priteista 200 eurų žalos atlyginimo.

Per 20 dienų nuosprendis gali būti skundžiamas.

Išklausyti teismo nuosprendžio antradienį atvyko tik S.Kancevyčius. Kodėl teismo salėje nepasirodė M.Virkietis, teismui nebuvo pranešta. Išklausęs jam palankų nuosprendį, bibliotekos vadovas labai nedžiūgavo, sakė manantis, kad M.Virkietis nuosprendį skųs.

M.Virkietis Tauragėje žinomas kaip kovotojas už senas tiesas, tačiau jo kovos metodai neretai peržengia eilinio padorumo ribas. Vyras lanko beveik visus rajono viešus renginius ir trukdo jų dalyviams – nuolat garsiai kalba, klausinėja, neleidžia įsiterpti kitiems. Bibliotekos direktorius dėl M.Virkiečio elgesio ne kartą yra kreipęsis į policiją.

Skaityti komentarus (11) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras