Teismas: „Timbex“ gali reikalauti vykdyti sutartį(25)

Ramunė RAMANAUSKIENĖ | redaktore@kurjeris.lt

2015-12-30 07:32

Aplinkybės Tauragės šilumos tinklų direktorių Mindaugą Nevardauską verčia vaikščioti po teismus ir samdyti advokatus iš Vilniaus. Autorės nuotrauka 

Tauragės rajono apylinkės teismas patenkino Kauno bendrovės „Timbex“ prašymą išduoti taikos sutarties, pernai sudarytos su Tauragės savivaldybės kontroliuojama Tauragės šilumos tinklų įmone, vykdomąjį raštą. „Timbex“ Tauragės šilumos tinklams tiekė biokurą. 

Išnagrinėti bylai dėl prašymo išduoti taikos sutarties vykdomąjį raštą Tauragės rajono apylinkės teismo teisėjai Gražinai Gudžiūnienei teprireikė vieno posėdžio. Taikos sutartį su Tauragės šilumos tinklais „Timbex“ buvo sudariusi 2014 metais, išnagrinėjus Generalinės prokuratūros kreipimąsi į teismą. Tuomet „Timbex“ ir Tauragės šilumos tinklų sandorio dokumentuose buvo aptikta pažeidimų, ilgalaikė ketverių metų kuro tiekimo sutartis buvo sutrumpinta iki trejų metų.

Tačiau prie Tauragės šilumos tinklų vairo vasarą stojus naujiems vadovams – iš pradžių vilniečiui Rimantui Šerkšnui, vėliau jau nuolatiniam vadovui Mindaugui Nevardauskui, kuro tiekimo sutartis su „Timbex“ buvo sustabdyta. Šios bendrovės atstovai kreipėsi į teismą. Dar vieną bylą, susijusią su Tauragės šilumos tinklų ir „Timbex“ ginču, nagrinėja Klaipėdos apygardos teismas.

Kaip „Tauragės kurjerį“ informavo Tauragės rajono apylinkės teismo atstovė spaudai Aistė Jurkšaitienė, teismas patenkino „Timbex“ reikalavimą.

– Teismas nusprendė išduoti bendrovei „Timbex“ vykdomąjį raštą dėl taikos sutarties 1.41 punkto neįvykdymo. Šiuo punktu šalys buvo susitarusios, kad taikos sutartis įsigalioja nuo to momento, kai įsiteisėja teismo nutartis. Paprastai kalbant, bendrovė „Timbex“ Tauragės šilumos tinklų gali reikalauti, kad pernai sudaryta taikos sutartis būtų vykdoma. „Timbex“, turėdama vykdomąjį raštą, gali jį pateikti vykdyti, – sakė A.Jurkšaitienė.

Taikos sutartis, sudaryta su „Timbex“, galioja iki 2016 metų pavasario. Bendrovė „Timbex“ ginčo su Tauragės šilumos tinklais detalių žiniasklaidai nekomentuoja.

Iki gruodžio 28 dienos sprendimą buvo dar galima skųsti.

Tauragės šilumos tinklų direktorius M.Nevardauskas „Tauragės kurjeriui“ yra tvirtinęs, kad sutartis su kuro tiekėja „Timbex“ buvo nutraukta dėl tauragiškių gerovės, esą dabar kuras perkamas pigiau nei pagal pastarąją sutartį. Tačiau jei „Timbex“ laimėtų teisminį ginčą, Tauragės šilumos tinklams tektų atlyginti šiai bendrovei patirtus nuostolius. Kiek tai bent preliminariai atsieitų savivaldybės bendrovei, neskelbiama.

– Šitą sprendimą, be abejo, kad skųsime, – Kūčių išvakarėse „Tauragės kurjeriui“ sakė M.Nevardauskas.

Šilumos kaina Tauragėje nuo 2016 metų sausio 1 dienos iš tikrųjų truputį mažėja – 5 procentais palyginti su gruodžio mėnesiu. Tačiau, pasak M.Nevardausko, šiuo atveju Tauragės šilumos tinklų perkamo biokuro kaina šildymo kainos mažėjimui įtakos neturi. Šildymo kaina mažėja, nes atpigo mazutas, kurį Tauragės šilumos tinklai vis dar naudoja kaip rezervinį kurą žiemos metu.

– Kai Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija nustato šilumos kainą, į bendrą kainą įtraukiama kuro dedamoji – atitinkamai biokuro ir mazuto procentas. Kadangi mazutas atpigo, į bendrą kainos apskaičiavimą įdedama ta mažesnė jo kaina, ir tada automatiškai mažėja šilumos kaina, – sakė M.Nevardauskas.

Nuo sausio 1 d. šilumos kaina Tauragėje bus 5 euro centai už kWh (su PVM). Gruodžio 1-ąją ji siekė 5,26 euro cento už kWh. Palyginti su kitomis šalies savivaldybėmis Tauragė pagal šildymo kainą šiuo metu rikiuojasi dešimtoje vietoje. Mažiausiai už šildymą moka Šilalės gyventojai, brangiausia šiluma – Prienuose.   

Skaityti komentarus (25) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras