Nepilnametei – girtos motinos smūgiai(1)

Birutė SLAVINSKIENĖ | birute@kurjeris.lt

2015-12-18 06:22

Redakcijos archyvo nuotrauka

Antradienio vakarą policijos ekipažui teko skubėti į vieną tolimą Tauragės rajono kaimą – pagalbos šaukėsi 14-metė, prieš kurią ranką pakėlė mama.  

Policijos pranešime rašoma, kad gruodžio 15 d., apie 20.30 val., namuose Tauragės rajone galimai neblaivi moteris, gimusi 1976 m., naudojo fizinį smurtą prieš dukrą, gimusią 2001 m., rankomis suduodama smūgius į galvą ir pešdama jai plaukus. Nukentėjusioji stebėjimui paguldyta į Tauragės ligoninę. Įtariamoji nesulaikyta.

Tauragės ligoninės Vaikų ligų skyriaus vedėjui Eugenijui Margiui teko ne tik priimti sumuštą mergaitę ligoninėje, bet ir kartu su pareigūnais ir vaikų teisių specialistais naktį važiuoti į jos namus, mat ten buvo likusi dar viena, mažesnė, mergaitė. Deja, pareigūnai nei jos, nei mamos namuose nerado.

Pasak gydytojo, 14-metė sumušta nestipriai, jai svaigo galva, pykino. Konstatuotas galvos sumušimas.

Tauragės rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Jolita Vaišvilaitė sakė, kad tai jau ne pirmas kartas, kai šios šeimos atžalos šaukiasi pagalbos – kartą vaikus jau teko vežti į globos namus. Šįkart mergaitė vaiko teisių apsaugos specialistams pasakojo, kad mama gėrė jau keletą dienų. Esą, grįžusi namo ir radusi mamą girtą, dukra išsigando ir paskambino į policiją, o dėl to supykusi motina ėmusi ją mušti.

Pasak J.Vaišvilaitės, kol kas mergaitė lieka ligoninėje. Trečiadienį mama taip ir nepasirodė.

Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja prisipažino, kad kilo problema: į namus mergaitė važiuoti negali, o būti apgyvendinta vaikų globos namuose atsisako. Mergaitė norėtų būti nuvežta pas gimines į kitą miestą. Šis klausimas dar sprendžiamas.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Rūta Janavičiūtė informavo, kad dukrą sumušusiai moteriai gresia atsakomybė pagal Baudžiamojo kodekso 140 str. (fizinio skausmo sukėlimas ar nežymus sveikatos sutrikdymas).

Skaityti komentarus (1) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras