Ilgasis savaitgalis keliuose: neblaivūs nuo šventinio stalo – prie automobilio vairo(5)

kurjeris.lt inform. | redaktore@kurjeris.lt

2015-12-28 09:45

Redakcijos archyvo nuotrauka

Ilgąjį šventinį savaitgalį Lietuvos keliuose buvo vykdoma sustiprinta eismo kontrolė. Šią prevencinę priemonę įgyvendino ir Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) pareigūnai, kuriems įkliuvo beveik 50 pažeidėjų.

Kaip praneša policijos Komunikacijos grupės specialistė Rūta Janavičiūtė, minėtu laikotarpiu pareigūnams Tauragės apskr. VPK aptarnaujamoje teritorijoje įkliuvo 46 Kelių eismo taisyklių (KET) nepaisę asmenys. Pažeidimų būta įvairių – nuo kelių ženklų nepaisymo iki gerokai per stipriai paspausto greičio pedalo. Nustatytas ir ne vienas neblaivus vairuotojas. Net 9 vairuotojams Tauragėje ir 2 asmenims Šilutėje nustatytas vidutinis girtumas. Vairuotojams gresia bauda nuo 579 iki 868 eurų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo 2 iki 3 metų arba administracinis areštas nuo 10 iki 30 parų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo 2 iki 3 metų. Dar 2 šilališkiams, tauragiškiui ir šilutiškiui nustatytas lengvas girtumas. Jiems gresia administracinė atsakomybė.

3 protokolai surašyti asmenims, kurie ne tik neturėjo teisės vairuoti automobilio, bet dar buvo ir neblaivūs. Pastariesiems gresia nemaža bauda – nuo 1 158 iki 1 448 eurų su transporto priemonės konfiskavimu ar be konfiskavimo arba administracinis areštas nuo 20 iki 30 parų su transporto priemonės konfiskavimu.

Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad šventinį savaitgalį, gruodžio 24–27 dienomis, policijos pareigūnai šalyje nustatė net 178 atvejus, kai transporto priemones vairavo neblaivūs asmenys. Daugiausia neblaivių vairuotojų – 55 ir 59 – policijos pareigūnai nustatė per pirmąją ir antrąją Šv. Kalėdų dienas. Policijai įkliuvo 92 neblaivūs dviračių vairuotojai, nustatyti 166 pėsčiųjų padaryti KET pažeidimai. Švenčių dienomis netrūko ir kitų KET pažeidimų – užfiksuoti 109 greičio viršijimo atvejai, 93 saugos diržų nenaudojimo atvejai ir 10 pavojingo vairavimo atvejų.
Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, gruodžio 24–27 dienomis šalies keliuose įvyko du eismo įvykiai, kuriuose žuvo du pėstieji – 26 metų moteris ir 55-65 metų amžiaus vyras. 

Sustiprinta eismo kontrolė bus vykdoma ir ilgąjį naujametinį savaitgalį. Policijos pareigūnai ragina eismo dalyvius, siekiant užtikrinti savo ir kitų eismo dalyvių saugumą, gatvėse ir keliuose elgtis atsakingai, nevairuoti transporto priemones išgėrus ar apsvaigus nuo narkotinių bei psichotropinių medžiagų ir nepažeidinėti kitų KET reikalavimų.

Skaityti komentarus (5) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras