Slapyvardžiai komentatorių neapsaugo(43)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2015-04-02 06:16

Tauragės apskrities vyriausiajame policijos komisariate ikiteisminiai tyrimai dėl įžeidžiančių ar žeminančių komentarų internete – ne retenybė. Raimondos Alysienės nuotrauka

Internete nuomonę reiškiantys žmonės dažniausiai slepiasi po susikurtu slapyvardžiu. Ko gero, komentatoriai mano, jog slapyvardis juos apsaugos, jų asmens tapatybės niekas niekada nenustatys. Tad nenuostabu, jog komentatoriai savo nuomonę dėsto taip ir pasako tai, ko nieku gyvu neišdrįstų pasakyti žmogui į akis. Tačiau yra kitaip – tapatybę įmanoma nustatyti, o už įžeidžiančius komentarus gresia baudžiamoji atsakomybė.

Tauragės apskrities vyriausiajame policijos komisariate (AVPK) ikiteisminiai tyrimai dėl įžeidžiančių ar žeminančių komentarų internete – ne retenybė. Tauragiškė Vilma Bertašienė (moteris yra Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) narė) į teisėsaugą kreipėsi po to, kai internete pasirodė ją šmeižiantys komentarai. Komuniste ir aferiste vadinama moteris kaltinama šiurkščiai pažeidusi įstatymus. „Sakėm su vyru mes ją dar pamatysim po kaimą kaip fantomasę vaidenantis, tai išdėsim į šuns dienas ir ant galų galo dar ir apspjausim tą prakeiktą komunistę parsidavėlę“, – rašo komentatorė.

– Tas pats komentaras atsirado po publikacijomis abiejų Tauragės laikraščių interneto svetainėse. Manau, kad komentatorius ar komentatorė – vietinis žmogus, gal net pažįstamas. Siekiu, kad žmogus suprastų, kad taip elgtis negalima. Dar daugiau, tikriausiai žemiau jau nusiristi neįmanoma, – kalbėjo pareiškimą policijai dėl įžeidžiančių ir šmeižiančių komentarų parašiusi V.Bertašienė.

Minėtas komentaras „Tauragės kurjerio“ interneto svetainėje buvo suraitytas po publikacija „Socialdemokratė jaučiasi apšmeižta“. Tąsyk dėl galimo rinkimų tvarkos pažeidimo į teisėsaugą kreipėsi Liberalų sąjūdžio Tauragės skyriaus pirmininkė Iveta Skurvydienė. Ji buvo gavusi Trepų rinkimų apylinkės gyventojų skundą, kad „ponia B. skleidė dezinformaciją, kad rinkimų kabinose yra įmontuotos kameros, per kurias bus žiūrima, už kokią partiją balsuojama, ir jeigu nebus balsuojama už LSDP partiją, tai žmonės nukentės“. V.Bertašienė šį skundą pavadino visiška nesąmone ir melu.

Tauragės policijos atstovė spaudai Rūta Janavičiūtė sako, kad tyrėjai, atliekantys ikiteisminį tyrimą dėl minėtų komentarų, atsitvėrė tylos siena:

– Tyrėjai, nenorėdami pakenkti tyrimui, ikiteisminio tyrimo eigos nekomentuoja.

Per šiuos metus Tauragės AVPK yra baigti 2 tyrimai dėl šmeižiamų komentarų. Šiose bylose asmenys, galimai rašę tikrovės neatitinkančią informaciją, yra nustatyti. Nukentėjusiesiems pasiūlyta kreiptis į teismą privataus kaltinimo tvarka. Komentatorių laukia baudžiamoji atsakomybė už šmeižimą. Įstatymas numato, kad šmeižikas gali būti baudžiamas bauda, laisvės apribojimu, areštu arba laisvės atėmimu iki vienerių metų. Jeigu šmeižiama per visuomenės informavimo priemonę, laisvės atėmimo bausmė pailgėja iki dvejų metų.

Skaityti komentarus (43) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras