Už tarnybos paslapties atskleidimą – atleidimas iš tarnybos(4)

„Tauragės kurjerio“ inform. | info@kurjeris.lt

2014-02-13 05:53

Žydrūnės Jankauskienės nuotrauka

Tauragės rajono apylinkės teisme išnagrinėta pasienietės baudžiamoji byla, kurioje 26-erių mergina kaltinta piktnaudžiavimu tarnyba ir tarnybos paslapties atskleidimu. Dabar jau buvusi pareigūnė V.J. iš tarnybos atleista. Teisė dirbti valstybės tarnyboje iš jos atimta dvejiems metams. Be to, mergina privalo sumokėti 9100 litų baudą.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) duomenimis, kaltinamoji – buvusi Pagėgių rinktinės Sargybų skyriaus jaunesnioji specialistė. Ji teisėtvarkai perduota jos kolegų pasieniečių pastangomis.

2012 m. rugsėjo 4 d. VSAT Pagėgių rinktinės Bardinų užkardos pasieniečiai ties Pagėgių savivaldybės Bitėnų kaimu užfiksavo sienos pažeidimą. Šioje vietoje ji eina Nemuno viduriu. Iš Rusijos gumine valtimi atplaukęs asmuo dviem asmenims Lietuvos krante perdavė dėžes. Šie iš Rusijos atplukdytą krovinį sukrovė į automobilį „Audi 100“ ir pradėjo gabenti į Lietuvą. Valtimi atplaukęs asmuo tuoj pat grįžo į Rusiją. VSAT pareigūnai sulaikė automobilį „Audi 100“ ir du vyrus – Šilutės miesto ir rajono gyventojus.

„Atlikdami šio įvykio ikiteisminį tyrimą Pagėgių rinktinės pasieniečiai išsiaiškino, kad su šiuo kontrabandos gabenimu yra susijusi Pagėgių rinktinės Sargybų skyriaus jaunesnioji specialistė, dirbusi Bardinų užkardoje“, – praneša VSAT atstovas spaudai Giedrius Mišutis.

Tyrimo metu nustatyta, kad piktnaudžiaudama tarnybine padėtimi V.J. suteikė pašaliniam asmeniui tarnybos paslapties turinčią informaciją apie pasienio sargybų išdėstymą ir vaizdo stebėjimo sistemos veikimą Bardinų užkardos saugomame ruože. Šia informacija pasienietė disponavo dėl užimamų pareigų bei nesiėmė neatidėliotinų priemonių užkirsti kelią daromam teisės pažeidimui.

VSAT Pagėgių rinktinės vado įsakymu pareigūnė 2013 m. vasario 13 d. buvo atleista iš vidaus tarnybos už pareigūno vardo pažeminimą.

Šią savaitę įsigaliojo buvusios pasienietės baudžiamąją bylą išnagrinėjusio Tauragės rajono apylinkės teismo nuosprendis, kuriuo ji pripažinta kalta. Už piktnaudžiavimą bei tarnybos paslapties atskleidimą teismas jai skyrė 9100 litų baudą ir atėmė teisę 2 metus dirbti valstybės tarnyboje.

Šilutiškius Klaipėdos apygardos teismas nuteisė 2013 m. sausio 7 d. 27-erių Šilutės rajono bei 29-erių Šilutės gyventojams skirtos baudos po 17 680 litų.

Skaityti komentarus (4) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras