Paveldėtos sodybos gyventojai liko be stogo(0)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2014-02-02 16:47
Žydrūnės Jankauskienės nuotrauka

Senos medinės sodybos Griaužų kaime (Mažonų sen.) šeimininkai naktį iš pirmadienio į antradienį liko be namų. Manoma, kad gaisras, nusinešęs dviejų brolių turtą, kilo dėl netvarkingo dūmtraukio. Laimei, žmonės kilus gaisrui nenukentėjo.

Bendrasis pagalbos centras pagalbos šauksmą iš Tauragės rajono užregistravo sausio 28-osios naktį, apie 1 val. Bendruoju pagalbos telefono numeriu 112 skambinęs žmogus pranešė, kad  Tauragės r. sav., Mažonų sen., Griaužų k., Pušų g., dega gyvenamasis namas. Į įvykio vietą išsiųstos Tauragės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos (PGV) Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos. Informacija  apie įvykį perduota Kauno greitosios medicinos pagalbai.

Tauragės apskrities PGV Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus viršininkas Tadas Vosylius sako, kad šio gaisro gesinti išskubėjo keturios ugniagesių gelbėtojų brigados.

 – Važiavo dvi Tauragės autocisternos, po vieną iš Sungailiškių bei Šilalės. Mat vienkiemis, kuriame kilo gaisras, yra netoli Šilalės rajono ribos. Atvykus pirmiesiems ugniagesiams gyvenamasis namas jau liepsnojo atvira ugnimi. Tad apie jo išgelbėjimą nebebuvo nė kalbos. Dar labiau ugnis įsišėlo sprogus dujų balionams. Jų namuose vyrai laikė du: venas balionas sprogo dar iki atvykstant ugniagesiams, antrasis – jau jiems atvykus. Šeimininkas pasakojo, kad ugnis jau buvo įsišėlusi ir iki pirmojo sprogimo. Bet sprogusios dujos dar labiau paspartino ugnies plitimą, – sakė T.Vosylius.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, pirmieji ugniagesiai gaisravietę pasiekė nuo pranešimo praėjus 20 minučių. Medinis namas buvo 88 kv.m, vieno aukšto su palėpe, dengtas šiferiu. Ugniagesiams gelbėtojams pavyko išsaugoti tik vienkiemio ūkinį pastatą. Šis mūrinis 80 kv.m statinys nuo gyvenamojo namo buvo nutolęs per 15 metrų. Gaisro metu gyvenamasis namas sudegė beveik visas. Ugniagesių žodžiais, liko tik keli sienojai.

Neoficialiais duomenimis, senoje sodyboje gyveno du broliai. Jiedu paveldėjo turtą neseniai. Šildymo krosnis ir dūmtraukis buvo sukonstruoti savo jėgomis, iš atliekamų medžiagų. Vienas sodybos šeimininkų sakė, jog pagailėjo pinigų naujam kaminui. Lemtingąjį vakarą spaudė šaltukas, vyrai nepagailėjo nakčiai kuro, kad šiluma namuose išsilaikytų iki ryto. Deja, šito neatlaikė nekokybiškai sumontuotas dūmtraukis. Ugniai plisti buvo sudarytos visos sąlygos: alkūninis vamzdis sumontuotas palei medinę namo sieną ir apkrautas malkomis. Laimei, šeimininkai nebuvo kietai įmigę: po vidurnakčio pajuto namų kaminą bildant lyg pro šalį važiuotų traukinys (toks garsas kyla, degant kaminui – aut.past.). Jie suspėjo išbėgti į lauką, todėl nenukentėjo.

 

 

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras