Už gyvūnų nepriežiūrą – 100 litų bauda(3)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2014-01-28 13:07

Praėjusį rudenį tikrintojai Martyno B. ūkyje rado netinkamai prižiūrėtus gyvulius

Martyną B. teismas nubaudė administracine bauda už tai, kad neprižiūrėjo savo avių ir ožkų. Šeimininko neprižiūrimi gyvuliai maždaug mėnesį klajojo ir sulaukėjo. Juos Martyno B. prašymu nušovė medžiotojai.

Tauragės rajono apylinkės teismas Martyną B. už gyvulių nepriežiūrą nubaudė 100 litų bauda.

  – Teismas už avių ir ožkų registravimo bei laikymo sąlygų pažeidimus vyrui skyrė 100 Lt baudą. Pažeidėjas dalyvavo teismo posėdyje, prisipažino ir gailėjosi. Šis teismo sprendimas gali būti skundžiamas 20 dienų, – sakė Tauragės rajono apylinkės teismo atstovė spaudai Aistė Jurkšaitienė.

Istorija apie sulaukėjusius gyvūnus buvo aprašyta „Tauragės kurjeryje“ (Nr.  86 (1543) „Ožkų išsižadėjęs ūkininkas paprašė gyvulius nušauti“). Tuomet Tauragės Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) viršininko pavaduotojas Vaidotas Gudžiūnas pranešė, kad „veterinarijos tarnybos turimais duomenimis, iš viso šiame ūkyje turėjo būti 11 ožkų ir 4 avys. Patikrinimo metu ūkyje rastos 2 neženklintos ožkos ir 7 avys (3 iš jų neženklintos), vienos ožkos likučiai ir 1 galvijo prieauglio suirusi gaišena. Martynas B. tada paaiškino, kad ožkos iš aptvaro pabėgo maždaug prieš mėnesį. Vyras teigė žinojęs, kad gyvuliai gali būti Šilutės rajone, tačiau jis nesiėmė jokių veiksmų juos susigrąžinti ar jais pasirūpinti. Vėliau gyvuliai sulaukėjo ir šeimininko nebeprisileido. Todėl Martynas B. paprašęs Šilutės rajono medžiotojų ožkas nušauti. Jie nušovė 6 sulaukėjusius gyvulius. Žygaičių seniūnija įsipareigojo sugaudyti klajojančius gyvulius. Bet šeimininkas pareiškė kategoriškai atsisakąs toliau laikyti ožkas. Administracinio teisės pažeidimo protokolą Martynui B. surašė Tauragės VMVT. 

Tauragės VMVT inspektoriai pastebi, kad vis dar atsiranda tokių gyvulių šeimininkų, kurie jais tinkamai nesirūpina arba nustoja rūpintis, yra abejingi gyvūnų kančioms arba žiauriai su jais elgiasi. Todėl gyventojai raginami teikti Tauragės VMVT informaciją apie žinomus nedrausmingus gyvūnų laikytojus. Pažeidėjų, pasak V.Gudžiūno, laukia griežtos sankcijos.

Skaityti komentarus (3) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras