Telefoninių sukčių naujosios aukos – paskolų ieškantys žmonės(1)

„Tauragės kurjerio“ inform. | info@kurjeris.lt

2014-01-24 13:31

 

 

Telefoniniai sukčiai išmonės nestokoja: laikui einant jie sugalvoja vis kitokių sukčiavimo būdų. Dabar, ko gero, nebepasitaiko tokių, kurie patikėtų, kad skambinantysis yra šeimos narys. Vis dažniau suabejoja ir tie, kuriems paskambina tariami pareigūnai. Tad nusikaltėliai pradėjo naujų aukų paieškas: ant jų kabliuko – paskolų ieškantys žmonės.

 

 

Apie naują telefoninių sukčių „darbo metodiką“ pranešė Kauno policijos pareigūnai. Jie pastebėjo, kad telefoniniai sukčiai aukų ieško internete. Sukčiai skambina žmonėms, besiskelbiantiems, jog jiems trūksta pinigų. Sukčiai prisistato realiai veikiančių įmonių (pavyzdžiui, nekilnojamojo turto agentūros, paskolų refinansavimo įmonės ir pan.) darbuotojais ir pasiūlo paskolą labai palankiomis sąlygomis. „Klientui“ sukčiai praneša, kad prieš gaunant paskolą reikia į jų nurodytas fizinių asmenų sąskaitas pervesti „notarinį mokestį“, vėliau – „paskolos draudimo mokestį“, po to – „dokumentų įforminimo mokestį“. Visų šių įmokų suma paprastai siekia 1200–1500 Lt. Pervesti pinigai akimirksniu išgryninami ir perleidžiami sukčiams. Ko gero, skaudžiausia, kad nuo sukčių dažniausiai nukenčia jau prasiskolinę žmonės, iš paskutiniųjų besistengiantys grąžinti skolas, norintys pagerinti savo sunkią finansinę padėtį.
Policija įspėja, kad tiek skambinantys sukčiai, tiek savo asmenines sąskaitas sukčiams „išnuomojantys“ asmenys nusikalsta vienodai, t.y. sukčiauja organizuotoje grupėje. Visiems jiems gresia baudžiamoji atsakomybė (iki 8 metų nelaisvės) ir teks atlyginti nukentėjusiems asmenims padarytą žalą. Policijos pareigūnai įtaria, kad sukčių tarpininkai, priklausomai nuo sandorio sumos, gauna 30–200 litų atlygį.

Patariama išlikti blaivaus proto ir neužkibti ant sukčių „kabliuko“.

Skaityti komentarus (1) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras