Teismo posėdyje – jokio aiškumo(52)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2014-01-13 10:21

Vakar į teismo posėdį susirinko visi posėdžio dalyviai, bet pradėti bylos nagrinėjimo nepavyko.  Romualdo Vaitkaus nuotrauka

Praėjusį ketvirtadienį Tauragės rajono apylinkės teisme privataus kaltinimo tvarka turėjo būti pradėta nagrinėti baudžiamoji byla prieš Martyną Virkietį dėl šmeižimo. Į teismą pensininką padavė Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos direktorius Sigitas Kancevyčius. Į teismo posėdį po pietų kaltinamasis nebeatėjo.

Teisiamųjų suole nebe pirmą kartą atsidūręs M.Virkietis, labiau plačiajai visuomenei žinomas kaip žmogaus teisių gynėjas, kovotojas už teisybę, vakar ryte teismo rūmuose pasirodė. Teismas posėdį pradėjo, bet netrukus paskelbė pertrauką, o vėliau posėdį atidėjo.

 – Esu silpnos sveikatos, negaliu pats apsiginti. Man reikia advokato. Jeigu jau S.Kancevyčius advokatą pasiėmė, kodėl aš be gynėjo teisme turėčiau gintis? – vakar komentavo teismo posėdį M.Virkietis. – Be to, mane į teismą padavusiam S.Kancevyčiui atstovauja buvęs mano gynėjas advokatas Romualdas Juščius. Paprašiau teismo, kad man skirtų advokatą. Todėl posėdis ir perkeltas – turėjo įvykti po pietų. Bet man staiga pasidarė bloga ir aš į teismą nebenuėjau. Tik paskambinau teisėjai Daivai Žebelienei, kuri nagrinėja mano bylą, informavau apie savo sveikatą, ir viskas. Teisėja mane nuramino, kad viskas bus gerai – šaukimą į kitą teismo posėdį atsiųs paštu. Tada ir paaiškės tolimesnis mano likimas.

S.Kancevyčius vakar patvirtino – kreipimąsi į teismą jam padėjo surašyti advokatas R.Juščius. Bet teisme S.Kancevyčius ketina gintis pats.

 – Teismas posėdyje pertrauką paskelbė dėl to, kad kaltinamasis M.Virkietis dėl savo amžiaus ir dėl sveikatos pageidavo, jog jį gintų advokatas. Kitas teismo posėdis numatytas sausio 29 dieną, – sakė S.Kancevyčius.

Skaityti komentarus (52) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras