Būsimai Eičių katilinei ieškoma sklypo(2)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2014-08-14 08:35

Senoji Eičių katilinė labai prastos būklės. Redakcijos archyvo nuotrauka

Eičių gyvenvietėje šildymas tiekiamas centralizuotai. Tuo rūpinasi UAB Tauragės šilumos tinklai. Dabartinė Eičių katilinė savo atitarnavo – paseno tiek morališkai, tiek fiziškai. Ieškoma būdų, kaip sumažinti mažos gyvenvietės šildymo sąnaudas. Viena išeičių – naujos katilinės statyba. Tokie yra vietos energetikų ateities planai. Viliamasi, kad nauja katilinė Eičiuose atsiras jau kitais metais.

UAB Tauragės šilumos tinklų direktorius Vaclovas Karbauskis sako, kad statyti naują katilinę Eičiuose planuojama jau keletą metų. Panašu, kad planai pirminio planavimo stadijos rūbą jau „išaugo“ – pereita prie žemės sklypo, kuriame įsikurs būsimoji katilinė, paieškų.

– Kol kas esame parengiamajame etape. Nors apie tai, kad Eičių katilinę reikia keisti, kalbu jau antri metai. Prie tokios išvados priėjau paskaičiavęs dabartinės Eičių katilinės eksploatavimo išlaidas. Ši katilinė savo jau atitarnavo. Su nerimu laukiame ateinančios žiemos ir tikimės, kad katilinė dar pajėgs apšildyti keturis Eičių gyvenvietės daugiabučius. Galvojome ir apie jos renovaciją. Tačiau paskaičiavus paaiškėjo, kad senosios katilinės remontas atsieitų kur kas brangiau nei naujos statyba, – pasakojo V.Karbauskis.

Pasak pašnekovo, naujoji katilinė bus nedidelė, vadinamoji konteinerinė. Ją ketinama suręsti kiek galima arčiau šildomų daugiabučių. Energetikai planuoja įsigyti sklypą greta bendrabučio – kad nereikėtų tiesti ilgų šildymo trasų, šiluma vartotojams patektų beveik tiesiogiai iš katilinės. Apie tolimesnius veiksmus Tauragės šilumos tinklų direktorius nekalba – sako, reikia pirmiausia gauti sklypą ir tik po to rengti projektą.

– Tada galvosime apie galimybę gauti finansavimą. Jeigu negausime paramos, teks katilinę statyti iš savų resursų. Kiek šis sumanymas atsieis, irgi kol kas neaišku. Skaičiuojame, kad ne mažiau nei pusę milijono litų, – atskleidė energetikų vadovas.

V.Karbauskio žodžiais, pasirengimas darbams trunka ilgiau nei patys darbai:

– Tauragės šilumos tinklams vadovauju ketverius metus, dvejus iš jų bandau valdžios vyrus įtikinti, kad Eičių katilinei permainos būtinos. Įtikinti pavyko, bet dar reikia viską įstatymiškai apiforminti, gauti rajono savivaldybės tarybos sutikimą, derinti dokumentus su kitomis institucijomis ir t.t. Manau, visam tam prireiks mažiausiai pusmečio. Tad gali būti, kad per ateinantį šildymo sezoną (duok Dieve, kad atlaikytų senoji katilinė) suspėsime sutvarkyti visus dokumentus ir pasirengti statyboms, o katilinės montavimo darbai užtruktų gal du mėnesius. Jeigu viskas bus, kaip planuojame, 2015-ųjų rudenį Eičiuose jau stovės nauja katilinė. 

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras