Apeliacinis teismas pažeidėjos balso neišgirdo(3)

„Tauragės kurjerio“ inform. | info@kurjeris.lt

2014-11-25 10:35

Redakcijos archyvo nuotrauka

Klaipėdos apygardos teismas paliko galioti Tauragės rajono apylinkės teismo nutarimą, kuriuo administracine tvarka buvo nubausta Griežpelkių kaimo turizmo sodybos savininkė Virginija Dedūrienė. Už autorinių teisių pažeidimą verslininkei skirta 500 litų bauda.

Atlikėjų ir kūrėjų autorines teises ginanti asociacija LATGA pažeidimą Griežpelkiuose užfiksavo gegužės 13 d., apie vidurdienį. Sodybos šeimininkė teigia LATGA atstovės nemačiusi, esą viešnia kavinėje užtrukusi apie dvi minutes, palikusi barmenei vizitinę kortelę ir išėjusi. LATGA viešo kūrinių naudojimo aktą surašė gegužės 21 d. Jame nurodyta, kad V.Dedūrienei priklausančioje kavinėje „Griežpelkiai“ buvo viešai, per radijo stotį „Radijo centras“, naudojami muzikos kūriniai ,,Addicted to you“, ,,Jubel“, ,,The man“, ,,On top of the world“, nors V.Dedūrienė su LATGA licencinės sutarties nebuvo sudariusi. Tad V.Dedūrienė pažeidė muzikinių kūrinių autorių teises, numatytas Lietuvos Respublikos autorinių teisių ir gretutinių teisių įstatymo.

Rugsėjo 18 dieną vykusiame administracinio pažeidimo bylos nagrinėjime V.Dedūrienė dėl teismui nežinomų priežasčių nedalyvavo (apie posėdį jai buvo tinkamai pranešta). Bylą nagrinėjusi teisėja Vida Butanavičiūtė nustatė, kad V.Dedūrienės įmonėdėl komerciniais tikslais išleistų fonogramų panaudojimo viešam paskelbimui sutartį suLietuvos gretutinių teisių asociacija (AGATA) buvo sudariusi 2007 m. spalio 30 d., bet jos galiojimas baigėsi 2008 m. spalio 31 d. Taip pat pastebėta, kad jau po šio pažeidimo dėl teisės naudoti LATGA repertuaro kūrinius viešam atlikimui restoranuose, kavinėse, baruose V.Dedūrienės įmonė su asociacija LATGA sudarė licencinę sutartį rugsėjo 2 d. Atsižvelgdamas į tai, Tauragės teismas pažeidėjai paskyrė mažesnę nuobaudą, nei sankcijoje numatyta minimali – V.Dedūrienei skirta 500 Lt bauda (įstatymas numato 1000–2000 Lt baudą). Tačiau ir tokį teismo sprendimą verslininkė apskundė aukštesnės instancijos teismui.

Penktadienį Klaipėdos apygardos teismas iš naujo peržiūrėjo bylą ir, atmetęs V.Dedūrienės skundą, paliko galioti pirmosios instancijos teismo nutarimą.

Skaityti komentarus (3) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras