Moterį apkandžiojo iš kiemo išsprukęs vilkšunis(9)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2014-03-08 13:25
Žydrūnės Jankauskienės nuotrauka

 

 

Pasak tauragiškio, vilkšunis moterį apkandžiojo išsprukęs iš aptvertos sodybos Šilalės gatvėje. Autorės nuotrauka

Šilalės gatvėje vilkšunis apkandžiojo moterį. Gyvūno elgesio motyvų nežino niekas – už jo elgesį dažniausiai atsako šeimininkai. Nors pareigūnai aiškina, kad gali būti ir antraip – atsakomybę tenka prisiimti užklydusiam į svetimą teritoriją žmogui.

Redakcijai apie įvykį pranešęs žmogus antradienį, apie vidurdienį, Šilalės gatvėje stebėjo šiurpų įvykį: vokiečių aviganis, išsprukęs iš namų teritorijos, ant šaligatvio parvertė ir apkandžiojo moterį.

– Šuo išbėgo pro vartelius iš sodybos priešais IKI prekybos centrą. Ar moteris buvo atsitiktinė praeivė, ar išėjo iš to paties kiemo, negaliu pasakyti. Mačiau tik, kad jis parvertė ant žemės moterį ir ėmė ją draskyti. Moters ginti šoko pravažiuojančių automobilių vairuotojai, iš kiemo išskubėjo, matyt, šuns šeimininkas ir jį nusivedė, o paskui jį atbėgusi šeimininkė nusivedė nukentėjusiąją. Ji turėjo būti gana stipriai sužalota, nes matėsi daug kraujo. Moteris galėjo būti maždaug 60–70 metų, – pasakojo įvykio liudininkas.

Tauragės ligoninėje patvirtino – tokia pacientė Priėmimo skyriuje apsilankė. Nukentėjusiąją apžiūrėjęs traumatologas konstatavo, kad šuo sunkių sužalojimų nepadarė: diagnozuotos kąstinės paviršinės žaizdos, odos kraujosrūvos ir išgąstis.

Tauragės miesto seniūnas Virginijus Žilius sakė, kad tokių atvejų, kai praeivius apkandžioja klajojantys arba iš šeimininkų rankų pasprukę augintiniai – pasitaiko.

– Yra buvę, kai žmonės į seniūniją kreipiasi dėl šunų nepriežiūros. Tačiau, kiek žinau, tokie konfliktai tuo ir pasibaigia – žmonės susitaiko. Yra patvirtintos augintinių laikymo taisyklės, kurių privalu laikytis visiems tauragiškiams. Nesilaikantieji tvarkos (neprižiūrintys augintinių) gali tikėtis administracinės nuobaudos. Būna, kad tokius gyventojų prašymus nagrinėja komisija, bet jie tikrai nedažni, – patikino seniūnas.

Tauragės valstybinės maisto ir veterinarijos viršininkas Kęstutis Patašius sakė, kad jo vadovaujamos institucijos darbuotojai šiuo atveju rūpinasi tik gyvūnų gerove:
 – Informaciją apie šunį, kuris apkandžiojo žmogų, mes turėtume gauti iš Visuomenės sveikatos centro. Nukentėjęs asmuo tokiu atveju privalėtų pasiskiepyti nuo pasiutligės, o mes tikriname, ar šuo buvo nuo šios ligos vakcinuotas. Įstatymas numato, kad vakcinuoti privalu visus augintinius. Jeigu šuo yra skiepytas, tai bus duomenų bazėje. Vėliau toks šuo bus stebimas – ar nepasireikš pasiutligės požymiai.

Tauragės apskrities vyriausiajame policijos komisariate iki vakar dienos ikiteisminis tyrimas dėl šio įvykio nebuvo pradėtas.

– Vienareikšmiškai – tokio įvykio netiriame. Apskritai pirmąkart apie tai išgirdau. Šiaip turėtų būti laikomasi kitokios tvarkos: ligoninės personalas, nustatęs, kad žmogus susižalojo ne pats, policijos ekipažą privalo į ligoninę iškviesti nedelsdamas. Dėl šuns padarytų sužalojimų, priklausomai nuo jų lygio, gali būti taikoma tiek administracinė, tiek baudžiamoji atsakomybė. Kalbu apie šuns šeimininkus. Tačiau atsakomybė jiems tenka tik tokiu atveju, kai šuo laikomas netinkamomis sąlygomis. O jeigu, kaip šiuo atveju, tvora buvo gana aukšta, prie įėjimo buvo pakabintas įspėjamasis ženklas, jog kieme yra šuo, šeimininkas jokios atsakomybės nė neturi prisiimti. Greičiau atvirkščiai – tokiu atveju atsakomybė tenka tam, kuris eina į kiemą, kuriame gyvena sargus (piktas) šuo. Reikėtų atsiminti, kad įspėjamieji ženklai yra sukurti ne šiaip sau, ne dėl gražumo, o tam, kad įspėtų apie galimą grėsmę. Jeigu žengiantis į svetimą teritoriją nepaiso įspėjimo, vadinasi, atsakomybę prisiima sau. Tad nežinant, kaip viskas konkrečiu atveju buvo, galima tik pamokyti tauragiškius, kad kiekvienu atveju žmogus turi įvertinti galimą riziką, – patarė Nusikaltimų tyrimo skyriaus viršininkas Aurimas Banys.

Skaityti komentarus (9) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras