Kelią Tauragė–Žukai užtvėrė nuo šlaito nuslydęs vilkikas (1)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2014-03-30 12:22
Žydrūnės Jankauskienės nuotrauka

Iš miško išvažiuojantis vilkikas neišlaikė lygsvaros ir, nuslydęs nuo kelio, užtvėrė eismą abiem kryptimis. Autorės nuotrauka

Trečiadienį, kovo 26-ąją, apie 15 val., kelyje Tauragė–Žukai, sukdamas iš šalutinio miško kelio, nuo jo nuslydo vilkikas. Niekas nenukentėjo, bet kelio ruožas kelias valandas buvo užtvertas. Nuslydęs vilkikas, kaip ir kita miške dirbusi technika, priklauso Telšių rajone registruotai bendrovei UAB „Kietasis biokuras“. Jos direktorius garantavo, kad nuostolius padengs įmonė.

Vilkikas buvo pakrautas – dengtoje priekaboje jis gabeno smulkintą medieną. Miško kelias, vedantis į asfaltuotą, buvo minkštas ir siauras. Masyvus vilkikas greičiausiai neišsiteko posūkyje, o gal paskubėjo išvažiuoti į geresnės dangos kelią. Galiniai vilkiko ratai nuslydo smėlio šlaitu, ir priekaba grėsmingai pasviro. Avarija, regis, nedidelė, bet jos pakako, kad ilga transporto priemonė užtvertų abi kelio Tauragė–Žukai eismo juostas. Tiesa, iš pradžių, kol miško darbininkai suko galvą, kaip situaciją būtų galima pataisyti, nekantrūs lengvųjų automobilių vairuotojai bandė aplenkti kliūtį – važiavo pro vilkiko kabinos priekį minkštu kelkraščiu. Ne visiems šis manevras pavyko. Viena jauna visureigio vairuotoja, matyt, baimindamasi nuslysti nuo šlaito, važiavo pernelyg arti pasvirusio vilkiko ir jį kliudė. Avariją patyrusiam vilkikui ji didelių nuostolių nepadarė – tik nubraižė bamperio šoną, tačiau nuostoliai laukia remontuojant prabangų visureigį.

 – Vyras dabar mane iš namų išvys, – dejavo jauna vairuotoja.

 – Gal nepastebės, – žvelgdami į tarp durų atsiradusią skylę, bandė juokauti užtvertame kelyje įstrigę vyrai.

Kiek ilgai kelias Tauragė–Žukai buvo nepravažiuojamas, neaišku. Policija šio įvykio nei fiksavo, nei tiria. Policininkas, atvykęs į įvykio vietą, nustatė, kad eismas neintensyvus, jo reguliuoti nereikia, o situacija aiški.

 – Eismas buvo reguliuojamas pastatomais avariniais ženklais. Be to, pareigūnui vilkiko vairuotojas paaiškino, kad lauks techninės pagalbos, kuri ištrauks vilkiką iš griovio. Dar, pasak įvykio vietoje buvusio pareigūno, eismas nebuvo nutrūkęs, pro vilkiką buvo galima pravažiuoti, – sakė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Gintarė Paulauskienė.

O įvykio vietoje į eilę rikiavęsi vairuotojai buvo kitos nuomonės – jie tikino, kad informacija apie uždarytą kelią turėjo būti skelbiama prieš keletą kilometrų. Vietos gyventojai aiškino, kad visureigiais įmanoma Žukus pasiekti miško keliais. Tačiau jie važiavo lengvuoju automobiliu, tad laukė, kol kelias bus laisvas. Apie 16.30 val. iš Tauragės pusės pravažiavimo Žukų link laukė apie 10 automobilių.

Nuslydusiam vilkikui į pagalbą atskubėjo kolegos – kaip manoma, miške dirbusi tai pačiai įmonei priklausanti technika. Du miškovežiai virvėmis bandė ištraukti pakrautą vilkiką. Tačiau netrukus tapo aišku, kad pakrautos mašinos pajudinti iš griovio nepavyks. Todėl vyrai nusprendė, kad reikia krovinį – smulkintą medieną – iškrauti avarijos vietoje.

Laukusieji eilėje pravažiuoti vienu balsu tvirtino, kad įmonė nuostolius išskaičiuos iš avarijos kaltininko.

Pastarasis nebuvo šnekus – žemaitiška tarme tyliai prašė šio įvykio plačiai neviešinti.

Vakar kalbintas UAB „Kietasis biokuras“ direktorius Albinas Monstavičius irgi nieko nepasakė. Tik davė žodį, kad nuostolius padengs įmonė, iš vairuotojo algos jie nebus nuskaičiuoti.

 – Nieko nežinau. Tam yra kiti darbuotojai, kurie galėtų papasakoti apie Tauragės rajone bendrovės atliekamus darbus. Ir apie vakarykštę avariją girdžiu pirmą kartą. Bet galiu pasakyti, kad niekada nuostolių iš darbuotojų neišskaičiuojame. Juk dirbame su sunkiasvore technika, o ji gali nuslysti nuo kelio, patirti kitokią avariją. Ypač kai kalbama apie miško keliukus. Netgi drįsčiau sakyti, kad tokių eismo įvykių kaltininkais turėtų būti įvardijami kelininkai, o ne mūsų įmonės darbuotojai, – kalbėjo UAB „Kietasis biokuras“ vadovas.

Skaityti komentarus (1) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras