Tauragiškiai – nelegalios prekybos priešininkai(5)

2014-05-07 07:53
beseselio.lt nuotrauka

beseselio.lt nuotrauka

Viešoji įstaiga „Lietuva be šešėlio“ apdovanojo policijos pareigūnus, labiausiai pasižymėjusius kovojant su „taškais“. Kovoje su nelegalių prekių pardavimu pastaruoju metu išsiskyrė Tauragės, Kauno ir Marijampolės apskričių policijos komisariatai.

„Apdovanojame Tauragės apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą, pasiekusį geriausią rezultatą kovoje prieš nelegalią prekybą akcizinėmis prekėmis 2013 metais, panaudojant „Lietuvos šešėlio žemėlapio“ duomenis. Dėkojame už jūsų pasiaukojamą darbą ir linkime sėkmės nelengvame bei Lietuvai ypatingai reikalingame procese“, – rašoma oficialiame dokumente.

„Šešėlis – viena didžiausių mūsų, ES pasienio valstybės, bėdų. Manome, kad kovojant su kontrabanda labai svarbus moralinis visuomenės palaikymas, todėl nusprendėme apdovanoti labiausiai pasižymėjusias pareigūnus bei komisariatus“, – sako „Lietuva be šešėlio“ vadovas Kęstutis Kupšys, kuris pasirašė ir tauragiškiams įteiktą apdovanojimą.

Apdovanotieji komisariatai, pasak jo, buvo atrinkti pasitarus su policijos vadovybe, nes išskirti kurį nors rajoną yra ganėtinai sunku. Iš viso tinklapyje www.beseselio.lt užfiksuoti 1609 nelegalios prekybos „Taškai“. Apdovanojimo dieną iš jų buvo uždaryti tik 127. Šie skaičiai rodo, jog kova galėtų būti intensyvesnė. Tikimasi, kad visuomenės palaikymas paskatins policijos pareigūnus darbuotis dar geriau.

Policijos departamento Komunikacijos skyriaus viršininkas Ramūnas Matonis pastebėjo, kad VšĮ „Lietuva be šešėlio“ atliekamas darbas labai svarbus. „Kovojant su nelegalios prekybos vietomis visuomenė atlieka svarbų vaidmenį, nes būtent žmonės suteikia daugiausiai informacijos apie jas. Žinoma, ne visi nori bendradarbiauti su policija, tad informacija apie dalį „taškų“ mus pasiekia per www.beseselio.lt. Moralinis palaikymas pareigūnams taip pat svarbus, kuo daugiau skatinimo priemonių, tuo geriau“, – sako R.Matonis.

VšĮ „Lietuva be šešėlio“ duomenimis, šešėlinės ekonomikos dalis Lietuvoje siekia apie 30 proc. ir, kartu su Bulgarija ir Rumunija, yra didžiausia Europos Sąjungoje. 62 proc. Lietuvos gyventojų toleruoja šešėlinę prekybą. Nelegali spiritinių gėrimų ir tabako gaminių rinka siekia apie trečdalį suvartojamų prekių, o nelegali degalų rinka – 15–20 proc. visos parduodamos produkcijos.

Dėl šešėlinės akcizinių prekių rinkos Lietuvos biudžetas kasmet netenka apie 1,3 mlrd. litų pajamų (akcizo ir PVM), t. y. kiekvienas pensininkas kasmet netenka apie 3 tūkst. litų arba kiekvienas mokytojas kasmet netenka apie 28 tūkst. litų.

Apdovanojimai už kovą su šešėliu skirti Tauragės, Kauno bei Marijampolės apskričių vyriausiesiems policijos komisariatams. Akcija „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“ rengiama jau trečius metus. Jos metu siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į šešėlinės prekybos daromą žalą.

 

Parengta pagal VšĮ „Be šešėlio“ inform.

Skaityti komentarus (5) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras