Spynos „metodas“ nesuveikė – mokesčių inspektoriai išaiškino nelegalų degalų pardavėją Tauragėje(5)

„Tauragės kurjerio“ inform. | info@kurjeris.lt

2014-05-15 08:32
VMI archyvo nuotrauka

Garaže rasta kuro išpilstymo įranga ir, kaip manoma, nelegalaus dyzelino. VMI archyvo nuotrauka

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau - Klaipėdos AVMI) informuoja, kad Tauragėje išaiškinta nelegali degalinė, kurioje buvo prekiaujama galimai kontrabandiniu dyzeliniu kuru, supirktu iš Rusijos vairuotojų. Kaimynės garaže degalinę paslapčia įsirengęs tauragiškis patikrinimo metu nesutriko – nereaguodamas į mokesčių inspektorių reikalavimus leisti apžiūrėt patalpas, ant durų užkabino spyną ir išvažiavo. Garaže rasta kuro išpilstymo įranga ir per 1000 litrų, kaip manoma, dyzelino.

Patikrinimas Tauragėje organizuotas gavus informacijos iš trečiųjų šaltinių ir kurį laiką stebėjus, kaip organizuojama prekyba kontrabandiniu kuru. Viename iš garažų, kuriuo pagal panaudos sutartį jau kelerius metus naudojosi gretimo garažo savininkas, buvo sandėliuojamas ir pilstomas kuras, o jo paties garaže, atsargumo dėlei stebint situaciją, imituojami automobilio remonto darbai. Tačiau tokia konspiracija nepasiteisino – mokesčių inspektoriai tauragiškį užklupo sandorio metu, kai dyzelino pirkėjas atsiskaitinėjo už įsigytą kurą.

Patikrinimo metu teko pasitelkti policijos bei vietos ugniagesių pagalbą, nes netikėto vizito sulaukęs degalinės savininkas į jokias kalbas su mokesčių inspektoriais nesileido, garažo duris įžūliai užrakino spyna ir sėdęs į automobilį nuvažiavo. Tačiau tai nesutrukdė baigti patikrinimą – gavus garažo savininkės leidimą, ugniagesiai nupjovė spyną.

„Apžiūrėjus garažą, viduje rastas įjungtas ir vis dar veikiantis siurblys, skirtas dyzelinui pumpuoti, taip pat įvairios talpos plastikinių ir metalinių talpų su į dyzelinį kurą panašiu skysčiu. Iš viso talpose laikyta per 1000 litrų, kaip manoma, kontrabandinio kuro, kurio sudėčiai nustatyti paimti mėginiai išsiųsti į muitinės laboratoriją“, – sakė Klaipėdos AVMI Kontrolės departamento direktorė Gražina Rimkienė.

Klaipėdos AVMI pažymi, kad už Prekybos naftos produktais licencijose nustatytos tvarkos pažeidimus numatyta nuo 5 tūkst. iki 10 tūkst. litų bauda su naftos produktų bei gautų pajamų iš šios veiklos konfiskavimu. Biokuro, bioalyvos gabenimo ir laikymo, taip pat naftos produktų gabenimo ir laikymo kuro talpyklose tvarkos pažeidimas užtraukia baudą nuo 1 tūkst. iki 20 tūkst. litų.

Klaipėdos AVMI primena, jog apie pastebėtus mokestinius pažeidimus galima pranešti paskambinus trumpuoju VMI pasitikėjimo telefonu 1882, užpildžius elektroninę anketą VMI svetainėje arba pasinaudojus programėle išmaniesiems telefonams „Pranešk“, taip pat užėjus į apskrities mokesčių inspekciją bei jos teritorinius padalinius.

Skaityti komentarus (5) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras