Pagaliau išmokome švęsti be muštynių (4)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2014-05-28 08:06
Redakcijos nuotrauka

Nors šventėje dalyvavo daug žmonių, incidentų neužfiksuota. Redakcijos nuotrauka

Po savaitgalį praūžusio didžiausio Tauragės metų renginio – miesto šventės – kalbinti miesto seniūnas Virginijus Žilius ir Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Marius Draudvila vienbalsiai tvirtino, kad renginys praėjo sklandžiai.

Šeštadienį ir sekmadienį Tauragės mieste ir užmiestyje be perstojo zujo policijos tarnybiniai automobiliai, žmonių susibūrimo vietose budėjo pėstieji patruliai. Nors miesto šventės organizatoriai šįkart nepabūgo įsileisti aukštaitiško alaus gamintojų ir spigino beveik 30 laipsnių karštis, Tauragės miesto šventės „Tauro ragas 2014“ dalyviai išlaikė išbandymą: konfliktų, vagysčių, muštynių neužfiksuota.

– Išmokome švęsti, – juokaudamas konstatavo V.Žilius.

Seniūnas sako esąs dėkingas visiems žmonėms, kurie palaikė tvarką mieste: tiek bendrovės „Dunokai“ darbuotojams, tiek seniūnijos specialiai šiai šventei įdarbintiems tauragiškiams.

– Kad šventės metu būtų švaru, rengėmės iš anksto. Mieste stovi 12 kilnojamųjų biotualetų. Šventės proga atgabenome dar 28 tualetus. Dirbo žmonės, besirūpinantys šiukšliadėžių keitimu. Žmonių šventėje buvo labai daug, plieskė karštis, troškino, tad vienkartinės taros buvo labai daug. Bet tvarką mieste, man regis, pavyko užtikrinti. Pagelbėjo tai, kad iš anksto suplanavome, kas kurioje teritorijoje dirbs, – apie miesto priežiūrą šventės metu pasakojo seniūnas.

Ši miesto šventė, pašnekovo teigimu, buvo sėkminga ir maistu, alumi bei vaisvandeniais prekiavusiems verslininkams. Prekyvietėse triūsę tauragiškiai guodėsi, kad nieko neuždirbs: esą pelną susižers iš svetur atvažiavę alaus gamintojai. Mat šįkart prekiauta ne tik tradicinių aludarių gaminamu alumi. Šio gėrimo tauragiškiams atvežė Radviliškio, Pasvalio, Pakruojo, Linkuvos ir kiti aludariai. Gėrimais prekiauta tiek centrinėje Pilies aikštėje, tiek Vasaros estradoje. Nenuostabu, kad atsirado tokių, kurie perlenkė lazdą – alaus padaugino ir baigė švęsti policijos komisariate.

– Šventė buvo graži, be incidentų. Į komisariatą iš Vasaros estrados buvo atgabenti keli neblaivūs šventės dalyviai. Tačiau jokių pranešimų apie muštynes, vagystes, dėl kurių tektų pradėti ikiteisminius tyrimus, neužfiksavome, – vakar ryte sakė policijos viršininkas M.Draudvila.

Pašnekovas sutinka, kad tam įtakos turėjo gausesnės budėjusių pareigūnų pajėgos. Iš viso mieste dirbo per 10 pėsčiųjų policijos patrulių, šalia kurių sukiojosi ir policijos rėmėjai. O miesto gatvėmis važinėjo per 10 policijos ekipažų. Visi dirbę pareigūnai – tauragiškiai.

– Geriau iš anksto mesti didesnes pajėgas renginio priežiūrai nei vėliau gailėtis, kad to nepadarėme ir aiškintis nelaimių priežastis, tirti nusikaltimus. Be to, sekmadienį vyko rinkimai. Tad mieste tikrai budėjo didesnės nei įprastai policijos pajėgos, – paaiškino M.Draudvila.

Apžvelgęs miestą per vaizdo stebėjimo kameras, išklausęs ryte gatvėse dirbusiųjų pranešimus, miesto seniūnas vakar jokių akivaizdžiai matomų nuostolių nepastebėjo. Pasak V.Žiliaus, visi tauragiškiai turėtų kultūringai elgtis visada – gyventi gražiau dėl savęs.

Skaityti komentarus (4) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras