Gatvės muzika įkvėpė „žygdarbiams“(9)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2014-05-22 06:25
Simonos Urbonavičiūtės nuotrauka

Šiandien miestą puošiantys betoniniai gėlių vazonai vėl apsodinti gėlėmis ir stovi savo vietose. Simonos Urbonavičiūtės nuotrauka

Po šeštadienį Tauragėje nuskambėjusios Gatvės muzikos dienos miesto seniūnas Virginijus Žilius stveriasi už galvos. Eilinį kartą sugadintas miesto fontanas, išvartyti gėlių vazonai, o apie kelio ženklo vagystę netgi pranešta policijai. Užuot visas jėgas metę tam, kad kuo geriau pasiruoštų šventei „Tauro ragas 2014“, miesto šeimininkai priversti tvarkyti chuliganų nuolat niokojamą miesto turtą. „Vos spėjame chuliganams eiti iš paskos ir taisyti jų „žygdarbių“ padarinius“, – sakė miesto seniūnas.

Užkliuvo kelio ženklas

Iš rekonstruotos buvusio karinio miestelio teritorijos savaitgalį pavogtas kelio ženklas, kuriuo draudžiamas motorinių transporto priemonių, traktorių ir savaeigių mašinų, išskyrus mopedus, motociklus ir t.t., eismas.

Miesto seniūnas Virginijus Žilius dėl kelio ženklo vagystės jau kreipėsi į policiją.

– Manau, kad kelio ženklas buvusio karinio miestelio teritorijoje Jūros gatvėje buvo pavogtas naktį iš penktadienio į šeštadienį. Greičiausiai tai chuliganų darbas. Girdėjau, kad jaunimas toje vietoje mėgsta rinktis naktimis. Matyt, jiems ir užkliuvo eismą ribojantis kelio ženklas, – svarstė miesto seniūnas.

Pasak jo, kelio ženklą vagys nutempė su visu stulpu. Nuostolius Tauragės miesto seniūnija įvertino 223 litais.

Tačiau tuo chuliganizmas praėjusį savaitgalį miesto gatvėse nesibaigė.

Galiūnų žygdarbiai“

Šeštadienio vakarą arba naktį į sekmadienį, po garsiai visame pasaulyje nuskambėjusios Gatvės muzikos dienos, eibių tauragiškiai prikrėtė ir daugiau. Miesto seniūnas sako, kad šie chuliganų veiksmai didesnių nuostolių nepridarė, tik sukėlė bereikalingų rūpesčių ir pareikalavo papildomo darbo.

Pirmadienį ryte aptikta, kad į lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ teritoriją įversti du didžiuliai betoniniai gėlių vazonai, stovėję pėsčiųjų take priešais Martyno Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčią. Chuliganų būta tikrų galiūnų – pasak miesto seniūno, iškelti vazonus iš darželio teritorijos prireikė keturių vyrų.

Jau pirmadienio rytą pasirūpinta pasodinti į vazonus naujų gėlių.

Vos spėja taisyti

Pirmadienį paaiškėjo ir tai, kad kuriam laikui teks stabdyti miesto centro puošmeną – fontaną.

– Vėl kažkas kažko į jį pripylė. Apžiūrėjome – sugadinti šeši purkštukai. Apmaudu, kad miesto gyventojai šitaip nevertina savo miesto įvaizdžio. Juk artėja miesto šventė, suvažiuos daug svečių. Norime iki savaitgalio suspėti pasipuošti, pasigražinti, planuojame, kaip kuo šauniau sutikti Tauragės miesto gimtadienį. O išeina atvirkščiai – ne tobuliname, ką esame sukūrę, bet vos spėjame taisyti, ką mūsų jaunimas sugadina, – dėl miestelėnų elgesio kultūros stokos apgailestauja V.Žilius.

Miesto seniūnas viliasi, kad chuliganus pavyks surasti – juk centrinė miesto dalis, kurioje po Gatvės muzikos dienos linksmybių siautėjo chuliganai, stebima vaizdo stebėjimo kameromis.

Skaityti komentarus (9) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras