„Dunokų“ prekyvietėje užfiksuoti pažeidimai (1)

2014-05-30 14:21
Tauragės VMVT nuotrauka

Dviejuose prekybiniuose kioskuose, iš keturių patikrintų, nustatyti pažeidimai. Tauragės VMVT nuotrauka

Praėjusį savaitgalį UAB ,,Dunokai” prekyvietėje atliktas patikrinimas.  Tauragės Valstybinės maisto ir veterinarijos inspektoriams artėjant prie prekybos vietos skirtos prekiauti pienu ir pieno produktais, trys prekiautojai (neturintys leidimų prekybai) susirinko pieno produktus nuo prekystalio ir pasišalino iš turgaus teritorijos. 

Prekybos vietoje, skirtoje prekiauti pienu ir pieno produktais, nustatyta aplinkos temperatūra +23,2º C, kada  pieno produktus galima laikyti 0 - +6° C temperatūroje. Tokiomis sąlygomis savo pagaminta produkcija prekiavo ir leidimus turintys 4 prekybininkai: Birutė Šimelienė, Vincas Gužauskas, Genovaitė Jakštaitienė bei Jurgis Timas. Šiems prekiautojams buvo uždrausta toliau prekiauti pieno produktais ir Tauragės Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) viršininko, Kęstučio Patašiaus sprendimu, ,,Dėl produktų tiekimo į rinką uždraudimo“  iš rinkos išimta 7 kg pieno produktų. Po šio patikrinimo pieno produktų prekiautojai priėmė sprendimą iš lauko persikelti į kiosko patalpas, kad būtų užtikrinamos tinkamos pieno produktų laikymo sąlygos. Tačiau nerimauja dėl  galimo  klientų  sumažėjimo pasikeitus prekybos vietai.

Kontrolės metu buvo patikrinti keturi prekybos kioskai, prekiaujantys šviežia mėsa ir mėsos gaminiais, dėl temperatūrinių rėžimų laikymosi ir  mėsos gaminių ženklinimo. Dviejuose iš jų nustatyti pažeidimai.

Prekybiniame kioske Nr. 20 prekiautoja Aušra Štrafėlienė, dirbanti pagal individualios veiklos vykdymo pažymą,  prekiavo gamintojo UAB ,,Geranta” ir partneriai šaltai rūkytais naminiais lašiniais I rūšis (bendras kiekis 1,6 kg), kuriems nepateikė lydimų prekybinių dokumentų. Taip pat prekiavo šviežiomis dešrelėmis (1,7 kg) ir šaltai rūkytais lašiniais (4,9 kg) be gamintojo oficialių ženklinimo etikečių ir be lydymų dokumentų. Šiame prekybos kioske nustatyti ir produktų laikymo sąlygų pažeidimai, kada ant prekybinės vitrinos prie aplinkos temperatūros + 20,9°C buvo laikoma gamintojo AB ,,Tauragės maistas” karštai rūkyta ,,Pajūrio dešra” (2,3 kg) ir UAB ,,Geranta” ir partneriai karštai rūkyta ,,Pajūrio dešra”  (1,38 kg).  Gamintojai nurodo laikymo sąlygas iki +6°C.

Prekybiniame kioske Nr. 17 prekiautoja Aurelija Marozienė, dirbanti pagal individualios veiklos vykdymo pažymą, prekiavo šaltai rūkytais lašiniais  (4,095 kg) be oficialių gamintojo ženklinimo etikečių.

Tauragės VMVT viršininko, K.Patašiaus, sprendimu ,,Dėl produktų tiekimo į rinką uždraudimo“ iš rinkos išimta 16 kg mėsos gaminių, kuriems nepateikė lydimųjų dokumentų bei ženklinimo etikečių ir kurių laikymo sąlygos neatitiko nurodytoms gamintojo etiketėse.

Visiems pažeidėjams skirtos administracinės baudos pagal ATPK.

Pažymėtina tai, kad, atvykus inspektoriams tikrinti prekyvietės, dalis kioskų užsidarė, nes nenorėjo būti tikrinami. K.Patašius, įspėja, kad tokie kioskai ateityje bus uždaromi.

Viršininkas K.Patašius teigia, kad prekyvietėse be įsigijimo dokumentų prekiaujama ir vaisiais, daržovėmis. Galima manyti jog vaisiai ir daržovės gaunami iš nelegalių tiekėjų.

UAB ,,Dunokai“ neužtikrina teisingos produktų apskaitos ir legalios prekybos.

– Jei dar kartą pasikartos tokie pažeidimai, bus sustabdyta visos turgavietės veikla. Atsižvelgęs į patikrinimo metu nustatytų pažeidimų kiekį ir pobūdį, nusprendžiau sudažninti prekyviečių kontrolę, – sakė K.Patašius.

Tauragės VMVT prašo vartotojų karštu metų laiku būti sąmoningiems ir nepirkti įtartinai laikomų maisto produktų, o pastebėjus pažeidimus informuoti tarnybą tel. 61264; 55010.

 

Tauragės VMVT inform.

Skaityti komentarus (1) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras