Policija primena: iki 2014 m. liepos 1 d. būtina užregistruoti dujinius ir mažos galios šaunamuosius ginklus(2)

„Tauragės kurjerio“ inform. | info@kurjeris.lt

2014-06-30 07:45
Tauragės AVPK nuotrauka

Tauragės AVPK nuotrauka

Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas informuoja, kad nuo 2011 m. kovo 1 d. įsigaliojo naujos redakcijos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymas. Pagal šio įstatymo nuostatas asmenys, turintys dujinių pistoletų (revolverių), senovinių ginklų bei jų kopijų, taip pat nedidelės galios (2,5 J - 7,5 J) šaunamųjų ginklų, kuriuos įgijo iki įstatymo įsigaliojimo, privalo nuo 2011 m. kovo 1 d. iki 2014 m. liepos 1 d. juos užsiregistruoti teritorinėse policijos įstaigose ir gauti leidimus laikyti (nešiotis) ginklus.

Pareigūnai pataria žmonėms nelaukti liepos 1 d., paskubėti užregistruoti turimus ginklus ir taip išvengti eilių bei kitokių nepatogumų.

Norint gauti leidimą laikyti (nešiotis) ginklą, teritorinei policijos įstaigai privaloma pateikti:
• prašymą;
• sveikatos priežiūros įstaigos pažymas, kad asmuo neįrašytas į sveikatos priežiūros įstaigos įskaitą dėl alkoholizmo, narkomanijos, ir, kad asmuo nėra sveikatos priežiūros įstaigos priežiūroje dėl psichikos ligos ar sutrikimo;
• ginklą (-us).

Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas atkreipia dėmesį, kad aukščiau paminėti ginklai į teritorines policijos įstaigas turi būti gabenami neužtaisyti, įdėti į dėklą ar kitą tam tinkamą daiktą, dėtuvė turi būti išimta iš ginklo, šaudmenys išimti iš dėtuvės, būgnelio ir vamzdžio.
Asmenims, kurie po 2014 m. birželio 30 d. neturėdami teritorinės policijos įstaigos leidimo laikys dujinį pistoletą (revolverį), senovinį ginklą (jo kopiją), nedidelės galios (2,5 J - 7,5 J) šaunamąjį ginklą, bus taikoma baudžiamoji atsakomybė.

Teritorinės policijos įstaigos asmenims, kurie atitiks įstatymo nustatytus nepriekaištingos reputacijos kriterijus, išduos neterminuotą leidimą įsigyti, laikyti (nešiotis) dujinius pistoletus (revolverius), senovinius ginklus bei jų kopijas, taip pat nedidelės galios (2,5 J - 7,5 J) šaunamuosius ginklus.
Jeigu bus nustatyta, kad asmens pateiktas dujinis pistoletas (revolveris), senovinis ginklas (jo kopija) ar nedidelės galios (2,5 J - 7,5 J) šaunamasis ginklas yra ieškomas, nustatyta tvarka bus pradedamas ikiteisminis tyrimas.

Kiti asmenų atiduoti ginklai, įvertinus jų tinkamumą naudoti ir atlikus juos pateikusio asmens patikrinimus, bus įteisinti juos pateikusiems asmenims.

Taip pat informuojame, kad nuo 2011 m. kovo 1 d. asmenys turi teisę įteisinti rastus šaunamuosius ginklus. Tačiau asmeniui draudžiama rastą šaunamąjį ginklą gabenti į policijos įstaigą. Įstatymas asmenį įpareigoja apie rastą ginklą informuoti policiją. Policijos pareigūnai asmens rastą ginklą paims jų radimo vietoje ir pradės šaunamojo ginklo įteisinimo procedūrą. Todėl tais atvejais, kai asmuo atneš šaunamąjį ginklą įteisinti ir užregistruoti savo vardu į policijos įstaigą bus pradedamas ikiteisminis tyrimas pagal LR baudžiamojo kodekso 253 straipsnį.

Teritorinės policijos įstaigos, nustačiusios, kad rastas ginklas yra ieškomas arba registruotas kaip nusikalstamos veikos dalykas ar nusikalstamos veikos įrankis, nustatyta tvarka pradės ikiteisminį tyrimą. Kiti rasti ginklai bus teisės aktų nustatyta tvarka įteisinti juos radusiems asmenims.

Dujinius ginklus registravimui galima pateikti:

Tauragės apskrities vyriausiame policijos komisariate (Tauragėje, Gedimino g. 17, 121 - 122 kab.) darbo dienomis nuo pirmadienio iki penktadienio.

Tauragės aps. VPK Šilutės rajono policijos komisariate (Šilutė, Lietuvininkų g.31, 2 kab.) ketvirtadieniais,

Tauragės aps. VPK Šilalės rajono policijos komisariate (Šilalėje, Struikų g. 5, 204 kab.) antradieniais.

Papildomos informacijos gyventojai gali pasiteirauti telefonu: 8 446 20288.

Skaityti komentarus (2) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras