Slidus kelias tikrina vairuotojų budrumą (4)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2013-02-09 08:58

Kelyje Tauragė-Kryžkalnis vilkikas nučiuožė nuo kelio. G.Kurlinkaus nuotrauka

Šiomis savaitėmis Tauragės keliuose padaugėjo ne tik techninių eismo įvykių, bet ir įskaitinių avarijų su itin skaudžiomis pasekmėmis. Pareigūnai sako, kad slidi kelio danga gali būti vienas veiksnių, lemiančių tokius eismo įvykius.

Tragiškai pasibaigę įvykiai: Šilutės rajone jaunas vairuotojas, nesuvaldęs mašinos, pražudė keleivius, Šilalės rajone 18-mečio vairuojamas „Renault Scenic“ rėžėsi į medienos prikrautą priekabą, ir Tauragės rajone avarijoje nukentėjo 5 Rusijos piliečiai. Jų mikroautobusas „Mercedes Benz Sprinter“ rėžėsi į medį. Trys žmonės žuvo, du sužeisti. Vairuotojas į Rusiją esą skubėjo todėl, kad vidurnaktį baigėsi vieno  keleivio vizos galiojimas. Interneto portaluose pasirodė informacija, kad penki rusai lėkė iš Vilniaus, kur pirko muzikos aparatūrą. Vairuotojas tvirtino, kad avarija įvyko dėl slidaus kelio. Jo nesuvaldytas mikroautobusas į medį rėžėsi šonu. Avarijos dalyviai – roko grupės nariai. Per avariją žuvo grupėje grojusieji gitara, mušamaisiais ir pučiamaisiais instrumentais. Gyvas liko tik klavišininkas. Jam lūžusios kojos, pažeistas stuburas.

Pareigūnai pastebi, kad eismo įvykių, pasibaigusių ne taip skaudžiai, yra kur kas daugiau. Dar daugiau techninių eismo įvykių, kai žmonės nenukenčia ir vairuotojai nė nekviečia policijos. Kelių policijos vadovas Kęstutis Lukošius suskaičiavo, kad nuo praėjusio pirmadienio vien tik Tauragės rajone policininkai vyko į 9 techninius eismo įvykius.

– Tą pačią dieną, kai įvyko skaudi avarija ties Antegluoniu, tik keliomis valandomis anksčiau, ties Lauksargiais dėl slidžios kelio dangos nuo kelio į griovį nulėkė moters vairuojamas lengvasis automobilis. Antradienį pėsčiųjų perėjoje ties Muzikos mokykla automobilis kliudė pėsčiąjį. Laimei, traumų pastarasis išvengė. Tad jį perėjoje parbloškęs 1926 metais gimęs vairuotojas atsipirks 100–200 litų bauda (už tai, kad nesustojo prie perėjos). Šis vyras, beje, eismo įvykį sukelia nebe pirmą kartą. Paskutinįkart jis dėl eismo įvykio administracine tvarka baustas 2011-ųjų rudenį, – vakar pasakojo Tauragės policijos atstovė Simona Šniaukštaitė.

Mūsų skaitytojas redakcijai atsiuntė dar vieno techninio eismo įvykio nuotraukų. Vyro teigimu, vilkikas nuo kelio į griovį nulėkė netoli Skaudvilės kelyje Ryga–Šiauliai–Kaliningradas. Policija praneša, kad avarija apsiėjo be rimtų pasekmių.

Skaityti komentarus (4) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras