Prieš smurtą artimoje aplinkoje kovoti reikia susitelkus (0)

„Tauragės kurjerio“ inform. | info@kurjeris.lt

2013-02-18 06:37
Simonos Šniaukštaitės nuotrauka

Policijos ir visuomenės susitikime prieita prie nuomonės, kad smurtą artimoje aplinkoje gali sumažinti tik bendras nepakantumas šiems nusikaltimams. Simonos Šniaukštaitės nuotrauka

Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas (VPK) sukvietė apskritojo stalo diskusiją smurto artimoje aplinkoje klausimu. Susitikime be pareigūnų dalyvavo Tauragės moters užimtumo ir informacijos centro direktorė Nijolė Meilutienė bei Tauragės moterų krizių centro atstovės.

Pagrindinį pranešimą susirinkusiems aktualiu klausimu skaitė Tauragės apskrities VPK Viešosios tvarkos skyriaus viršininkas Sigitas Sirvydas. Pareigūnas pristatė išsamius smurto artimoje aplinkoje statistinius duomenis, įvardijo svarbiausias problemas, su kuriomis neretai susiduria į vadinamuosius „buitinius“ konfliktus vykstantys pareigūnai. Pagrindinė problema, anot pranešėjo, yra pačios smurto aukos – nuo smurtautojo nukentėję asmenys paprastai stengiasi apsaugoti savo skriaudiką nuo jam gresiančios atsakomybės.

Smurto artimoje aplinkoje aukomis dažniausiai tampa moterys. Todėl N.Meilutienė ne tik pritarė policijos pareigūnų išsakytai nuomonei, bet ir pastebėjo, jog smurtaujama dažniausiai namuose, už uždarų durų.

Tauragės apskrities VPK viršininkas Remigijus Rudminas priminė, kad norint išspręsti problemas, susijusias su smurtu artimoje aplinkoje, yra būtinas glaudus visų visuomenės narių bendradarbiavimas. Pasitarimo metu daug ir atvirai diskutuota, kaip būtų galima pagerinti bendradarbiavimą tarp policijos ir organizacijų, teikiančių pagalbą nuo smurtautojų nukentėjusioms moterims, ieškota būdų, kaip įprastas prevencines priemones taikyti efektyviau.

Policijos duomenimis, per 2012 metus apskrityje užregistruoti 1705 pranešimai dėl galimo smurto artimoje aplinkoje. Jų pagrindu pradėti 622 ikiteisminiai tyrimai, iš kurių trečdalis nutraukta (pusė jų pačių nukentėjusiųjų prašymu). Dažniausi smurto proveržiai – tarp sutuoktinių: 443 atvejai. Statistiniais duomenimis, nuo smurto pernai nukentėjo 529 moterys ir 93 vyrai. Dažniausia smurto artimoje aplinkoje priežastis – alkoholis.

Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas įsigaliojo 2011 metų gruodžio 15 dieną.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras