Seniūnas savo atsakomybės neįžvelgia ir skundžia jam skirtą baudą(3)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2013-10-23 06:19
Margaritos Pūdžiuvienės nuotrauka

Dėl nelegalaus sąvartyno Margiškių kaime aplinkosaugininkai surašė administracinio teisės pažeidimo protokolą. Margaritos Pūdžiuvienės nuotrauka

Tauragės rajono apylinkės teisme nagrinėjamas Žygaičių seniūno Vytauto Juškos skundas dėl aplinkosaugininkų jam paskirtos 500 litų baudos. Žiniasklaidai seniūnas situacijos sakė nekomentuosiąs. Aplinkosaugininkų teigimu, seniūnas savo kaltės neįžvelgia ir bando ginčyti „bendro naudojimo teritorijos“ terminą.

Į aplinkosaugos akiratį seniūnas pakliuvo, galima sakyti, „Tauragės kurjerio“ pagalba. Mat mūsų laikraštis gavo skaitytojo skundą dėl nelegalaus sąvartyno Margiškių kaime. Drauge skundo tirti vyko ir Tauragės rajono aplinkos apsaugos agentūros vyriausiasis specialistas Petras Jukna. Skaitytojo skundas pasitvirtino, ir aplinkosaugininkas, įvertinęs, jog nelegalus sąvartynas yra didesnis nei tikėtasi, surašė administracinio teisės pažeidimo protokolą.

 – Šis sąvartynas buvo aptiktas dar 2007-aisiais. Į buvusių fermų vietą gyventojai pamėgo gabenti visas atliekas. Iš viso buvo užteršta maždaug 30 arų teritorija. Nuolatos kalbėjome, kad su šia teritorija reikia ką nors daryti, kad reikia ieškoti būdų, kaip pažaboti gamtos teršimą, bet aplinkosaugininkams visada buvo atsakoma tuo pačiu: bus vykdomas projektas ir viskas susitvarkys. Tačiau, kaip paaiškėjo, niekas nesusitvarkė, situacija nepasikeitė. Aptikus nesutvarkytą teritoriją kreipiausi į Žygaičių seniūną V.Jušką, nes Margiškių kaimas priklauso Žygaičių seniūnijai. Protokolą adresavau ir jam, surašiau administracinį nurodymą sutvarkyti teritoriją. Tačiau jis to nepadarė. Todėl rugpjūčio 13 d. surašiau protokolą, skyriau 500 Lt baudą, – pasakojo aplinkosaugininkas P.Jukna.

Tačiau paskirtos baudos seniūnas nesumokėjo ir, kaip paaiškėjo, nė nesiruošė mokėti, nes iki šiol jaučiasi esąs nekaltas. Dar daugiau, nubaustasis šį nutarimą apskundė teismui. Pats pareiškėjas, Žygaičių seniūnas, V.Juška „Tauragės kurjeriui“ sakė:

 – Situacijos nekomentuosiu. Kol kas. Palaukite kito mėnesio, tada ir pasikalbėsime.

Seniūno argumentus teisme sutiko paaiškinti aplinkosaugininkai.

P.Juknos žodžiais, jam teisme teko įrodinėti, kas yra „bendro naudojimo teritorija“:

 – Netgi citavau Vietos savivaldos įstatymą. Seniūnas kažkodėl įsivaizduoja, kad minėtas terminas reiškia namo kiemą. Jam nesuvokiama, kad jis, seniūnas, yra atsakingas už tvarką seniūnijoje. Kam daugiau šiuo atveju aš galėjau adresuoti pažeidimo protokolą?

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Algirdas Mosėjus paaiškino, kad aplinkosaugininkų įvardyta užteršta teritorija jau sutvarkyta:

 – Žygaičių seniūnas gavo baudą ir kreipėsi į teismą, kad ši bauda būtų panaikinta. Seniūnas kreipėsi ir į Savivaldybės administraciją, kad padėtume sutvarkyti nelegalų sąvartyną. Taip ir padarėme. Savivaldybė skyrė šiam reikalui pinigų. Apie spalio 10 dieną minima teritorija Žygaičių seniūnijoje buvo išvalyta ir sutvarkyta, netgi užkabinome lenteles su užrašu „Nešiukšlinti“. Bet ar patys žygaitiškiai laikysis tvarkos, priklauso jau ne nuo mūsų.

Kitas teismo posėdis – spalio paskutinę dieną.

Skaityti komentarus (3) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras