Savivaldybės darbuotojas įtariamas dokumentų klastojimu(1)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2013-10-06 18:25
Žydrūnės Jankauskienės nuotrauka

Tauragės policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl valstybės tarnautojo galimai neteisėtų veiksmų: Tauragės rajono savivaldybės administracijos vyresnysis specialistas A.P. įtariamas dokumentų klastojimu. Pats įtariamasis kaltės  savo veiksmuose neįžvelgia.

Policija praneša, kad baudžiamosios atsakomybės tarnautojas gali sulaukti dėl galimai neteisėtai įregistruotos transporto priemonės. Automobilis esą neteisėtai įregistruotas kaip žemės ūkio technika. Valstybės įmonės „Regitra“ Tauragės filialo viršininkas Jonas Verpečinskas paaiškino, kad žemės ūkio techniką registruoja savivaldybės specialistai. A.P. iškart prisipažino, kad ikiteisminis tyrimas pradėtas jo atžvilgiu. Tačiau pašnekovas teigė nesuprantąs, ką blogo padarė.

 – Dirbu jau 13 metų. Tiek ūkininkai mane, tiek aš juos visus pažįstu. Tačiau su asmeniu, kuris įregistravo transporto priemonę manęs nesieja jokie artimesni ryšiai: nesame nei giminės, nei kaimynai. Būtų naivu manyti, kad aš nutariau pasinaudoti savo tarnybine padėtimi. Paprasčiausiai nėra dėl ko ir nematau jokio kriminalo tame, ką padariau, – aiškino situaciją specialistas.

Pasak A.P., į jį kreipėsi jam pažįstamas rajono gyventojas, kuris prašė priregistruoti savadarbę transporto priemonę kaip žemės ūkio techniką. Šią savaeigę mašiną, vyresniojo specialisto žodžiais, vyras susikonstravo pats:

 – Pasigamino iš buvusio sunkvežimio, kuris Lietuvoje buvo įregistruotas, įtrauktas į „Regitros“ duomenų bazę, o vėliau išregistruotas. Jį perdirbęs žmogus man pristatė visus reikalingus dokumentus: pirkimo ir pardavimo sutartis, „Regitros“ pažymas, sąskaitas. Nemanau, kad čia kažkas yra blogai ar kad galiu už tokio automobilio įregistravimą būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn. Bet laikas parodys, kaip viskas bus. Juk policija manęs nė neapklausė. Tik pasiėmė dokumentus ir išvažiavo. Sakė, kad tikrins trejų  mano darbo metų rezultatus. Kodėl ir kas čia vyksta, galbūt esu apskųstas, manau, paaiškės tyrimo metu.

Ikiteisminis tyrimas, kaip minėta, jau pradėtas. Už dokumento klastojimą asmuo gali būti baudžiamas bauda, areštu arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

Skaityti komentarus (1) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras