Pėsčiuosius užvaldė bandos jausmas(3)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2013-10-06 17:28
Žydrūnės Jankauskienės nuotrauka

Pėstieji Gedimino gatvę kerta ten, kur buvo įpratę. Autorės nuotrauka

Nors policija įspėjo, kad pėsčiųjų perėjos ties policijos komisariatu nėra, kaip nėra ir tai žyminčių kelio ženklų ar ženklinimo, pėstieji įnirtingai ignoruoja Kelių eismo taisykles: marširuoja per vieną judriausių gatvių kaip buvo įpratę anksčiau. Ne tai seniai šioje gatvėje automobilis traumavo ne perėja gatvę bandžiusią pereiti moterį.

Gedimino gatvėje ties prekybos centru „Maxima“ mikroautobusas partrenkė staiga į kelio važiuojamąją dalį įėjusią 1961 m. gimusią moterį. Pėsčioji išgabenta į ligoninę Klaipėdoje.

Kasdien tenka stebėti Gedimino gatvę neleistinoje vietoje kertančius pėsčiuosius. Dėmesį patraukė ne pavienis pėstysis pažeidėjas, o net keli jų būreliai, einantys vienas priešais kitus. Žmonės, matyt, pagal seną paprotį žygiavo buvusios pėsčiųjų perėjos vieta. Laimei, šįkart į sankryžą įriedėjęs automobilis sustojo ir praleido bandos jausmo apimtus pėsčiuosius.

Policijos komisariatas daugiau nei prieš mėnesį informavo, kad pėstieji atkreiptų dėmesį į pasikeitusį eismą Prezidento ir Gedimino gatvių sankryžoje. Naujojoje šviesoforu reguliuojamoje sankryžoje pėsčiųjų perėja per Gedimino gatvę liko tik vienoje pusėje. Pėsčiųjų perėjos policijos komisariato pusėje nėra.

 – Pareigūnai prašo tauragiškius ir miesto svečius atidžiau stebėti kelio ženklus ir kelio ženklinimo linijas. Juk pėsčiųjų perėją žymi gana ryškiai ir aiškiai nubraižytas „zebras“. O jis yra tik vienoje sankryžos pusėje. Norintiems pereiti Gedimino gatvę kai kuriems pėstiesiems gali tekti iš pradžių pereiti Prezidento gatvę. Derėtų prisiminti, kad niekas kitas neapsaugos nei mūsų sveikatos, nei gyvybės. Prie kiekvienos sankryžos policijos pareigūnų nepastatysi, – sakė policijos atstovė spaudai Simona Šniaukštaitė.

Pagal Kelių eismo taisykles pėstieji per kelią privalo eiti pėsčiųjų perėja arba tokiu kelio ženklu paženklintoje vietoje. Jeigu matomumo zonoje perėjos ar tam skirtos vietos nėra, eismo dalyviai turi eiti per kelią tik įsitikinę saugumu. Pėstieji buvo ir išlieka pažeidžiamiausia eismo dalyvių grupe.

Skaityti komentarus (3) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras