Įtariamųjų ratas dar gali keistis(38)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2013-08-08 14:32
Renaldo Malycho nuotrauka

Renaldo Malycho nuotrauka

Tauragės Martyno Mažvydo pagrindinėje mokykloje iššvaistytų lėšų istoriją tirianti prokurorė sakė, kad tyrimas dar tik įsibėgėja. Tačiau teisininkė neslėpė, kad įtarimai, iki šiol reikšti tik mokyklos buhalterei, ateityje gali kristi ir ant kitų asmenų. Mokyklos vadovas savo ruožtu skuba akcentuoti, kad senoji buhalterė mokykloje nebedirbs.

Šimtatūkstantinį lėšų trūkumą M.Mažvydo mokykloje aptiko savivaldybės auditoriai. Patikrinimas nebuvo netikėtas. Lėšų trūkumas užfiksuotas planinio patikrinimo metu. Būtent tada, mokykloje atliekant auditą, susirgo ir iki šiol nepasveiko ilgametė mokyklos buhalterė Ona Žukauskienė. Vietos tikrintojai apžvelgė tik vienerių metų veiklos istoriją. Rasta daug pažeidimų, kurie sudomino ne tik mokyklos bendruomenę, žiniasklaidą, bet ir prokuratūrą. Dar pavasarį, kai buvo pradėta viešai kalbėti apie negeroves M.Mažvydo mokykloje, vyriausiasis Tauragės prokuroras Gražvydas Žebelys neslėpė, jog kalbama ne apie dešimtis, o apie šimtus tūkstančių litų iššvaistytų lėšų. Teisininkas tada paaiškino, kad bylą kuruos Klaipėdos apygardos prokurorai, taip suteikiant bylai svarbesnio tyrimo statusą. Mat ikiteisminį tyrimą siūlyta pradėti dėl didelės vertės svetimo turto iššvaistymo. O tokios bylos pagal kompetenciją priklauso aukštesnio rango prokurorams.

Dabar jau aišku, kad tauragiškių bylą nagrinėja Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Vida Skalauskienė. Tačiau prabėgus pusmečiui ji nieko naujo pasakyti dar negali – tyrimas tik įsibėgėja.

– Auditas patikrino tik vienerių metų veiklą, o mes ryžomės peržiūrėti 10 metų laikotarpį. Tai ilgas laikotarpis, kuriam išanalizuoti prireiks nemažai laiko. Juk kalbame apie buhalterinius dokumentus, kuriuose kiekvienas skaičius svarbus. Todėl apie galimus rezultatus dar anksti kalbėti. Pasakysiu dar daugiau – M.Mažvydo mokyklos ūkinė finansinė veikla dar nė nepradėta tirti. Šiems tyrimams atlikti yra sudaryta eilė. Tikimės, kad tauragiškių byla savo eilės sulauks apie spalio mėnesį. Tad patys pirmieji rezultatai, apie kuriuos galėtume kalbėti jau turėdami apčiuopiamus rezultatus, gali būti ne anksčiau kaip gruodį, – pasakojo M.Mažvydo bylą kuruojanti prokurorė.

Pokalbio pabaigoje V.Skalauskienė atskleidė, kad tyrimas atliekamas dėl galimo lėšų pasisavinimo, o paprašyta patikslinti, kas gali būti dėl to kaltas, atsakė:

– Kol kas įtarimai buvo reiškiami tik mokyklos buhalterei. Tačiau neatmetama, kad tyrimo eigoje įtariamų asmenų ratas gali plėstis. Vienu konkrečiu asmeniu neapsiribojame, – patikslino prokurorė.

Tauragės M.Mažvydo pagrindinės mokyklos direktorius Vidas Misiūnas neneigia, kad buvo aplaidus, bet kalta dėl negerovių įvardija tik buhalterę.

– Mane direktoriumi paskyrė savivaldybės taryba. Taryba mane jau drausmino už tai, kad nemačiau, kas vyksta mano vadovaujamoje mokykloje. Geranoriškai sutikau grąžinti man permokėto atlyginimo skirtumą. Jis susidarė iš netinkamai pritaikyto koeficiento, dėl ko per mėnesį mano atlyginimas buvo padidėjęs 300 litų. Pinigus jau grąžinau, padariau viską, kas mano galioje, kad situacija sušvelnėtų. Ketinu atleisti buhalterę O.Žukauskienę. Bet ji nuo pat audito, nuo šių metų pradžios, pasiligojo. Žinoma, kol moteris serga, niekas jos iš darbo atleisti neketina – to ir įstatymas neleidžia daryti. Bet vos tik ji pasveiks, atleisime. Nenormalu, kad šitiek laiko mokykla neturi buhalterio, o kol mūsiškė serga, negalime skelbti konkurso šioms pareigoms užimti, – susidariusią situaciją aiškino V.Misiūnas.

Švietimo skyriaus vedėjas Egidijus Šteimantas yra sakęs, kad vis dar serganti O.Žukauskienė M.Mažvydo mokykloje dirbo nuo 2000-ųjų, į mokyklą ji perėjo reorganizavus Švietimo skyriaus centralizuotą buhalteriją.

Skaityti komentarus (38) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras