Šaukštas deguto medaus statinę pagadina(6)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2013-07-30 13:32

Skaitytojas užfiksavo, kaip policijos pareigūnai pažeidė įstatymą

Policija rengiasi nubausti savo kolegą, kuris pažeidė įstatymą – ant šaligatvio Vytauto gatvėje (netoli kebabinės „Pas Ahmedą“) paliko stovėti tarnybinį policijos automobilį.

Repliką, kuriai idėją pasufleravo vienas mūsų skaitytojų (atsiuntė dvi nuotraukas ir trumpą informaciją) spausdinome liepos 19 dienos numeryje (Nr.54, „Policijai taisyklės negalioja?“). Pažeidimas užfiksuotas vėlų liepos 8-osios vakarą. Medžiagą persiuntėme Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) atstovei spaudai.

– Gali būti, kad pareigūnai ėjo ne pavalgyti, gal jie, pastatę mašiną, vykdė tiesiogines savo pareigas, – tik gavusi informaciją, sakė Simona Šniaukštaitė.

Praėjus savaitei policijos atstovė sakė, kad komisariate atliekamas tyrimas ir kad kolegos jau pasmerkė nuotraukose užfiksuoto pažeidimo „autorių“.

– Kol tyrimas dar nėra oficialiai baigtas, kol Administracinio teisės pažeidimo protokolo pažeidėjas nepasirašė, pareigūnai  įvykio nekomentuoja. Bet galiu pasakyti, kad taip neatsakingai besielgiantys pareigūnai yra ir bus vertinami kritiškai. Jokių išlygų pažeidėjams-policininkams netaikoma. Atvirkščiai, atsakingi pareigūnai dėkoja visuomenei, kuri neabejinga ir ragina dažniau informuoti apie pasitaikančius nesklandumus. Tikrai komisariate dirba ne pažeidėjai, jeigu tokių esama, jie – vienetai, kurie teršia policijos vardą, – kalbėjo Tauragės policijos atstovė spaudai S.Šniaukštaitė.

Vakar Tauragės apskrities VPK viršininko pavaduotojas Marius Draudvila patikslino, kad pažeidėjas – jau aiškus.

– Tai – Kriminalinės policijos pareigūnas. Jis šiuo metu atostogauja. Tad, jam kaip ir kiekvienam civiliui pažeidėjui, į namus išsiuntėme administracinį nurodymą. Pareigūnas turi teisę pripažinti savo kaltę ir sumokėti tik pusę įstatymo numatytos baudos, – sakė M.Draudvila.

Pasak viršininko pavaduotojo, kriminalistui surašytas administracinis nurodymas dėl pažeidimo numatyto Administracinių teisės pažeidimų kodekso (ATPK) 124 (1) str. 4 dalyje. Už šį pažeidimą asmenys gali būti baudžiami 100-300 litų bauda (pripažinusiems kaltę ir pirmąkart nusižengusiems yra galimybė sumokėti tik pusę minimalios baudos, t.y. 50 Lt). Paklaustas, kodėl pareigūnui netaikoma griežtesnė atsakomybė, M.Draudvila primena, kad  ATPK pataisos skelbia, jog statutiniai pareigūnai atsako taip pat, kaip ir civiliai.

– Komisariato pozicija nusižengiančių pareigūnų atžvilgiu – vienareikšmiškai neigiama. Kiekvieno pasitarimo metu kalbame, kad esame visuomenėje tarsi „po padidinamuoju stiklu“, kad privalome elgtis atsakingai tiek darbo metu, tiek po jo, bet laikas nuo laiko atsiranda vienas kitas, kuris „pamiršta“ esąs pareigūnas. Tuo pačiu raginu gyventojus nenuleisti rankų, fiksuoti pareigūnų daromus pažeidimus dar aktyviau. Esu įsitikinęs, kad žinojimas, jog esame nuolatos stebimi, vers mus pačius dar labiau pasitempti, – atsisveikindamas sakė komisariato viršininko pavaduotojas M.Draudvila.

Skaityti komentarus (6) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras