Išankstinio mokėjimo kortelių pirkėjų registracija sumažintų sukčiavimo atvejų(5)

2013-07-09 14:33
Redakcijos archyvo nuotrauka

Redakcijos archyvo nuotrauka

Telekomunikacijų bendrovės „Bitė Lietuva“ teigimu, telefoninių sukčiavimo atvejų sumažėtų, jei būtų įvesta išankstinio mokėjimo kortelių pirkėjų registracija. Iniciatyvai pritaria ir policijos pareigūnai, kurie šiuos duomenis galėtų pasitelkti ir kitų nusikaltimų tyrimams. „Bitė“ vienintelė iš operatorių pasisako už tokią nusikaltimų mažinimo formą.

„Sukčiavimo telefonu mastai ir skambučių kiekiai netoleruojami. Norime užtikrinti žmonių saugumą ir manome, kad išankstinio mokėjimo kortelių pirkėjų registracija žymiai sumažintų tokių skambučių ir šansus rasti patiklius žmones“, – sakė „Bitė Lietuva“ generalinis direktorius Chrisas Robbinsas.
Pasak „Bitės“ vadovo, pasitelkus dar ir kitus kovos su telefoniniais sukčiais būdus, šių nusikaltimų skaičių būtų galima sumažinti iki minimumo. Viena pagrindinių priemonių būtų aktyvesnis žmonių švietimas ir socialinė reklama. Kitos priemonės – mobiliojo ryšio blokavimas įkalinimo įstaigose bei griežtesnė daiktų, patenkančių į kalėjimus kontrolė. Didžioji dalis telefoninių sukčių yra kaliniai arba neseniai į laisvę išėję asmenys.
„Policija remia iniciatyvas, susijusias su išankstinio mokėjimo kortelių registracija. Policijos pareigūnai galėtų lengviau kaupti duomenis bei operatyviau atlikti tyrimus, kai reikia nustatyti skambinančio asmens tapatybę“, – teigė Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.
„Bitė“ pataria kalbant telefonu niekam neišduoti ir ypač saugoti savo asmeninius duomenis – prisijungimus prie elektroninės bankininkystės, sąskaitų numerius, savo ar artimų žmonių asmens kodus. Taip pat verta apie elektroninius sukčius ir būdus, kaip nuo jų apsisaugoti, aptarti šeimoje ar su artimiausiais giminaičiais, ypač vyresniais asmenimis.

Miglė Bielinytė
Integrity PR

Skaityti komentarus (5) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras