Aplamdytą tvorą sergsti... aplinkinių namų gyventojai(1)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2013-07-22 06:34
Žydrūnės Jankauskienės nuotrauka

Po avarijos sumaitotas turtas rūpi tik kaimynystėje gyvenantiems žmonėms. Autorės nuotrauka

Trakšeliškių kaime gyvenantis vyras pasiskundė netvarka: jam tenka sergėti visų mūsų turtą – valstybės įmonei Tauragės regiono keliams priklausančią tvorą. Trakšeliškių kaime po avarijos sumaitota tvora niekam nerūpi – nei policija, nei kelininkai apie šį savaitės senumo autoįvykį nieko nežinojo.

Į redakciją paskambinęs skaitytojas pasiskundė, kad jam tenka saugoti per avariją sumaitotą valstybės turtą.

– Nebežinau, kam skambinti. Avarija ties mano namais įvyko savaitgalį, bet per savaitę niekas neatvyko susirinkti nuolaužų, o man nepavyksta rasti atsakingo asmens, kas galėtų tai padaryti. Skambinau į policiją, ten niekas su manimi nesikalba, skambinau kelininkams – jie nieko nežino, – kalbėjo vyras.

Tauragiškiui neramu, nes sumaitotą metalinę tvorą per savaitę kėsinasi nugvelbti metalo surinkėjai. Apie tai jis teigė ir stengęsis pranešti institucijoms.

Avarijos padarinius užfiksavau praėjus daugiau nei savaitei. Po įvykio šalikelėje atsidūręs kelio ženklas ir sumaitota tvora tebebuvo nepajudinti. Bent jau valdiškų institucijų atstovų, kiek ir ko spėjo nutempti „ilgapirščiai“, – neaišku.

Policijoje pavyko sužinoti, kad įvykis buvo neįskaitinis ir kad kelininkai yra informuoti – jie turėjo sutvarkyti avarijos vietą. Valstybės įmonės Tauragės regiono kelių direktoriaus pavaduotojas Stasys Būrė atsakė trumpai:

– Mes registruojame tik įskaitinius įvykius. Apie šį nieko nežinau. Skambinkite kitą dieną, pasidomėsiu, – sakė valstybės įmonės atstovas.

Dar po paros policija jau galėjo pasakyti šiek tiek daugiau, o kelininkų žinios liko tokios pat. Policijoje pavyko sužinoti, kad avarija įvyko liepos 7 dieną, apie 11.40 val. Kaltininkas E.M. įvykio metu buvo blaivus, jam paskirta nuobauda, kurią dar peržiūrės teismas. Policijos atstovė Gintarė Paulauskienė patikino, kad kelininkams apie šį įvykį policija tikrai pranešė.

– Sumaitotą tvorą turi atstatyti kelininkai. O žalą greičiausiai atlygins draudimas, – sakė G.Paulauskienė.

S.Būrė pakartojo, jog techninės avarijos neregistruojamos, kad turtas yra apdraustas, o tvora jau turėjo būti pradėta remontuoti.

Keista, kad valstybės turtas labiau rūpi ne valstybės įmonės atstovams, ne pareigūnams, kurie už tai gauna atlyginimą, bet paprastiems žmonėms, kurie valstybės tarnautojams atlyginimus ir moka.

Skaityti komentarus (1) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras