Vaikams nesaugu net kieme(6)

Margarita RIMKUTĖ | margarita@kurjeris.lt

2013-11-15 12:42
Margaritos Pūdžiuvienės nuotrauka

Mamos pasakojimu, nepažįstamasis berniukui aiškino, jog šis privalo eiti kartu prie Žalgirių gimnazijos ieškoti jo anūko. Autorės nuotrauka

Turbūt visi nuo mažens vaikus mokome nesileisti į kalbas su nepažįstamaisiais, niekur neiti jų kviečiamiems ir neimti jų siūlomų vaišių. O jei nepažįstamasis net ir nekalbina, nevilioja, o paima už rankos ir mėgina kažkur nusivesti jūsų atžalą? Taip nutiko vieno penkiaaukščio gyvenamojo namo kieme žaidusiam devynmečiui – nepažįstamas dėdė panoro jį nusivesti prie  Zumpe vadinamo tvenkinio.

Kad Gedas (vardas pakeistas) papuolė į bėdą, mama suprato pro virtuvės langą išgirdusi sūnaus klyksmą. Ji išvydo nepažįstamąjį, panašu, neblaivų, laikantį berniuką už rankos.

– Sūnus šaukė: „Mama, senis manęs nepaleidžia“. Išpuoliau į lauką, čiupau sūnų, o tas pijokas nė nemanė paleisti. Laikė Gedą už riešo, o aš vieną po kito mėginau atplėšti jo pirštus. Kai atplėšiau vaiką nuo to senio, sūnus pasislėpė už nugaros ir verkė: „Mama, pasakyk jam, kad tie drabužiai mano“. Senis esą ieškojo savo anūko ir pasipiktino, kodėl mano sūnus apsirengęs jo anūko drabužiais, – dėstė Remigija (vardas irgi pakeistas). – Kaip vėliau man pasakojo sūnus, senis jį pagavo prie gretimo namo kampo ir ėmė tempti Zumpės link. Sakė, kad šis turi eiti kartu ieškoti jo anūko. Vos išplėšusi iš rankų sūnų, iškviečiau policiją. Kartu su draugu saugojome, kad senis nenueitų. Atvykusi policija jį sulaikė. Nuvykome į komisariatą ir mes, parašiau pareiškimą. Po įvykio sūnus savaitę bijojo eiti į lauką. Policijos klausiau, kaip vyras bus baudžiamas. Man pasakė, kad jam gali tekti sumokėti 100 litų baudą. Negaliu patikėti, kad jis gali taip lengvai išsisukti. Nesiliauju galvojusi, ką jis galėjo padaryti mano sūnui nusivedęs prie Zumpės. Sūnus dažnai apie tai klausinėja. Kas apsaugos vaikus nuo tokių, kuriems „jūra iki kelių“? Juk sumokėjęs baudą jis gali eiti kitų vaikų gąsdinti.

Lapkričio pradžioje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl fizinio skausmo sukėlimo mažamečiui.

Pagal Lietuvos Respublikos Baudžiamąjį kodeksą už tai gali grėsti laisvės atėmimas iki dvejų metų. Kol vyksta tyrimas, policija įvykio nekomentuoja.

Skaityti komentarus (6) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras