Sugauti brakonieriai netramdė pykčio(13)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2013-11-19 07:00

Klaipėdos RAAD nuotrauka

Savaitgalį Jūros upės ichtiologiniame draustinyje prie užtvankos aplinkosaugininkams įkliuvo du brakonieriai. Jie pareigūnams jau žinomi dėl ankstesnių pažeidimų. Šįkart brakonieriai užsipuolė aplinkosaugininkus. Dėl jų veiksmų Tauragės apskrities vyriausiajame policijos komisariate vakar ketinta pradėti ikiteisminį tyrimą.

Praėjusį savaitgalį Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Tauragės rajono agentūros pareigūnai organizavo reidą: tikrino lašišinių žuvų – šlakių ir upinių nėgių – migracijos takus. Kartu su Tauragės pareigūnais pasaloje budėjo Šilutės aplinkosaugininkai. Pareigūnams įkliuvo du brakonieriai. Jie tinkliniu įrankiu, vadinamąja gaudykle, Tauragėje prie užtvankos įrengtame žuvitakyje gaudė upines nėges. Iš viso brakonieriai jau buvo sugavę 78 nėges.

Aplinkosaugininkų skaičiavimu, šiais veiksmais brakonieriai gamtai padarė daugiau nei 7,6 tūkst.Lt žalos. Už šį pažeidimą sučiuptiesiems gresia piniginė 1 000 litų siekianti bauda ir žvejybos įrankių konfiskavimas.

Vakar Tauragės rajono aplinkosaugos agentūros vyriausiasis inspektorius gyvajai gamtai Petras Survilas kreipėsi į Tauragės policiją. Jis patvirtino, kad šįkart sučiupti brakonieriai su įkalčiais pakliūva nebe pirmą kartą.

 – Tai mums jau žinomi asmenys. Abu brakonieriai – tauragiškiai. Jie mums jau buvo įkliuvę, buvo nubausti. Tai nutiko maždaug prieš pusmetį. Tąsyk jų gamtai padaryta žala įvertinta 17 tūkst. Lt ir kiekvienas nubaustas 1 000 Lt bauda. Gal todėl dabar įvykio vietoje sulaikyti brakonieriai neieškojo žodžio kišenėje: įžeidinėjo, žemino. Todėl manau, jog kreipsiuosi į policiją, kad būtų pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl pareigūno įžeidinėjimo, – vakar pavakarę sakė aplinkosaugininkas P.Survilas.

Skaityti komentarus (13) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras