Teisėja pažeidė teisėjų etikos ir drausmės normas(7)

„Tauragės kurjerio“ inform. | info@kurjeris.lt

2013-03-19 18:52

Renaldo Malycho nuotrauka

Teisėjų etikos ir drausmės komisija (TEDK), vakar susirinkusi į posėdį Nacionalinėje teismų administracijoje, nusprendė, kad tame pačiame teisme dirbančios teisėjos bylą nagrinėjusi Tauragės rajono apylinkės teismo teisėja Rūta Laurinonienė pažeidė teisėjų etikos ir drausmės normas.

Drausmės byla R. Laurinonienei iškelta po to, kai šių metų pradžioje Klaipėdos apygardos teisme buvo atlikta Tauragės rajono apylinkės teismo praėjusių metų administracinių teisės pažeidimo bylų analizė ir nustatyta, kad administracinėn atsakomybėn patraukto asmens vardas ir pavardė sutampa su tame pačiame teisme dirbančios teisėjos Daivos Žebelienės vardu ir pavarde.
 
Patikrinimo ir nagrinėjimo komisijoje metu nustatytas Teismų įstatymo pažeidimas. Teisėjas pagal Teismų įstatymo 34 str. 2 dalį privalo pranešti apie tame pačiame teisme nagrinėjamą jo bylą, o teismo pirmininkas turi persiųsti bylą kitam teismui. Šiuo atveju pirmininkės pareigas vykdžiusi Laurinonienė pasiskyrė sau bylą ir ją išnagrinėjo.
 
Tuo buvo pažeistas įstatymas ir pakenkta teismo autoritetui: sudarant vaizdą, kad kartu dirbantys teisėjai nagrinėja vieni kitų bylas.

Skaityti komentarus (7) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras