Eismo taisyklių pokyčiai neįveikiami ir policijos pareigūnams(18)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2013-12-15 07:43
Žydrūnės Jankauskienės nuotrauka

Matyt, iš seno įpratimo ir nepastebėję, kad sukant į kairę privaloma sulaukti, kol užsidegs papildoma rodyklė, policininkai ramiausiai kirto sankryžą. Autorės nuotrauka

Gedimino ir J.Tumo-Vaižganto gatvių sankryžoje įrengtas šviesoforas atgimsta antram gyvenimui. Neseniai gyventojai skundėsi, kad čia nepaliaujamai mirksi geltoni signalai, dabar – kad signalai nesureguliuoti. O policija įspėja, jog čia atsirado naujos eismo sąlygos, į kurias būtina kreipti dėmesį. Tačiau patys policininkai, panašu, tų naujovių nesilaiko.

Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą, jog pastebima, kad vairuotojai šioje sankryžoje tebevažinėja seniau įprasta tvarka, nors reikėtų laikytis kelio ženklinimo ir atkreipti dėmesį į dabar galiojančius reikalavimus.

 – Siekdami apsaugoti eismo dalyvius nuo nemalonių incidentų šioje sankryžoje, policijos pareigūnai vykdo sustiprintą eismo kontrolę ir ragina atidžiai stebėti šviesoforo signalus, tačiau nusižengusius Kelių eismo taisyklėms vairuotojus, be abejo, drausmins, – apibendrindamas susiklosčiusią eismo situaciją rekonstruotoje sankryžoje, teigė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus viršininkas Kęstutis Lukošius.

Policijos pareigūnai akcentuoja kelis pagrindinius pokyčius. Pavyzdžiui, važiuojant viaduko link (Jurbarko kryptimi) ties šia sankryža yra dvi eismo juostos, kaip ir anksčiau. Tik dabar viena jų yra skirta sukantiesiems į J.Tumo-Vaižganto g., o važiuojantieji tiesiai privalo rikiuotis į vieną, kraštinę, juostą. Žalias šviesoforo signalas sukti pasirengusiems nieko nereiškia, judėti jam degant gali tik tiesiai važiuojantieji. O sukantieji nuo šiol privalo sulaukti, kol užsidengs specialiai sukti į kairę leidžiantis papildomas signalas (rodyklė).

Būtent čia trečiadienį užfiksuota suklydusi policijos pareigūnė. Uniformuota moteris tarnybiniu automobiliu suko į J.Tumo-Vaižganto g., vos užsidegė žalias signalas. Nors tai, pasak policijos, dabar draudžiama ir už tokį pažeidimą gresia bauda.

Policijos pareigūnai vairuotojams rekomenduoja atidžiau stebėti kelio ženklinimą ir išvažiuojant iš J.Tumo-Vaižganto gatvės. Čia nebeliko papildomos rodyklės į dešinę. Todėl, įvažiuodami į Gedimino g. vairuotojai privalo sulaukti, kol užsidegs žalias šviesoforo signalas.

Tauragės rajono saugaus eismo komisijos pirmininkas Silverijus Statkus vakar patvirtino – šviesoforas jau veikia, bet kol kas tik bandomuoju režimu:

 –  Šiuo metu nesklandumų dar yra, apie visus juos gyventojų prašome informuoti. Visus skundus priimame, registruojame. Žinau, kad vienoje gatvėje automobiliai pravažiuoja, o kitoje susidaro nesibaigiančios eilės. Bet taip bus ne visada, greit šviesoforas turėtų būti tinkamai sureguliuotas, kompiuterininkai jau dirba. Vairuotojų ir pėsčiųjų norėčiau paprašyti dar šiek tiek kantrybės ir supratingumo.

Skaityti komentarus (18) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras