Šeimos skriaudikas nubaustas viešaisiais darbais(0)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2013-05-06 12:30

Tauragės rajono apylinkės teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje vyras kaltintas mušęs savo tėvą ir žmoną mažamečių vaikų akivaizdoje. Teismas smurtautojo veiksmus įvertino – skyrė pusmetį padirbėti viešajame sektoriuje, dalį termino triūsiant visuomenės labui.

Tauragiškio Giedriaus E. baudžiamąją bylą dėl smurto artimoje aplinkoje nagrinėjo teisėja Gražina Gudžiūnienė. Nustatyta, kad kaltinamasis pernai namuose smurtavo du kartus: vienąkart prieš tėvą, gyvenantį tuose pačiuose namuose, antrą – prieš savo žmoną ir dviejų vaikų motiną. Pastarąjį incidentą matė ir mažamečiai, atskubėję ginti mamos. Abiem atvejais smurtautojas buvo neblaivus. Mušdamas tėvą, Giedrius E. buvo sunkiai apgirtęs – policijoje jam nustatytas 3,44 promilės girtumas.

Sūnaus sumuštas tėvas teismui paaiškino, kad konfliktas tarp jų kilo dėl išnaudotos elektros energijos. Girtas sūnus iškoneveikė savo tėvą necenzūriniais žodžiais, trenkė kumščiu į veidą taip, kad tėvas parkrito ant žemės, praskėlė lūpą ir išmušė dantį. Tačiau mušeikai to neužteko – nuvirtusį tėvą sūnus spardė kojomis. Išsilaisvinęs nuo tokios „sūniškos“ meilės tėvas nubėgo pas kaimynus ir iškvietė policiją. Tačiau į medicinos ekspertus tėvas nesikreipė, vėliau su sūnumi susitaikė, jam atleido.

Antrą kartą Giedrius E. ranką pakėlė prieš savo sutuoktinę. Tokio elgesio priežastis – esą vyras iš darbo grįžo susinervinęs, jį atleido dėl etatų mažinimo. Iš pradžių bandęs nuoskaudą skandinti degtinės butelyje su draugais vėliau ją išliejo namuose mušdamas žmoną. Kol vyko ikiteisminis procesas, sutuoktiniai spėjo susitaikyti, sumušta sutuoktinė atleido skriaudikui.

Teismo salėje tauragiškis savo kaltę visiškai pripažino ir tikino, kad besigailįs. Nors dėl girtumo kai kurių detalių vyras vis tik neįstengė prisiminti, jų paaiškinti. Giedrius E. sakė, kad su tėvu konfliktuoja dažnai – nesutampa charakteriai, be to, jo tėvas nevengia taurelės, o jis išgeria retai, tik pasitaikius progai. Su sutuoktine vyras teigė pykstąsis irgi dėl alkoholio – ji esą nevengia išgerti, o kivirčai kyla, kai abu sutuoktiniai būna neblaivūs. Teisiamasis tikino savo vaikus labai mylįs, jų niekada nenuskriaustų. Konflikto su žmona Giedrius E. teigė neprisimenąs: apsižodžiavęs jis atseit išėjo iš namų, o apie muštynes sužinojo tik iš žmonos, kai į namus sugrįžo kitą dieną. Teisiamasis aiškino, kad labai gailisi, pasistengs vengti alkoholio ir niekada daugiau nesmurtaus.

Teismas, įvertinęs byloje surinktą medžiagą, nusprendė, kad Giedriaus E. kaltė visiškai įrodyta – jis padarė du nesunkius nusikaltimus ir turi būti nubaustas. Iki pastarojo teismo kaltinamasis nebuvo nė karto teistas, tik baustas administracine tvarka. Už smurtą prieš tėvą Giedriui E. skirti 3 mėnesiai viešųjų darbų, o už smurtą prieš sutuoktinę – 4 mėnesiai. Bausmes subendrinus kaltinamajam skirti 6 mėnesiai viešųjų darbų, įpareigojant 20 valandų per mėnesį dirbti neatlygintinai – visuomenės labui.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras