Žaibas gali trenkti į kiekvienus namus(6)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2013-06-12 06:17
Redakcijos archyvo nuotrauka

Redakcijos archyvo nuotrauka

Tauragės ugniagesiai šį savaitgalį vyko gesinti nuo žaibo iškrovos užsidegusio namo, traukė į griovį įkritusią karvę ir gelbėjo iš antrojo aukšto iššokti ketinusį ligonį.

Ankstų penktadienio rytą, apie 5 valandą, ugniagesiams buvo pranešta, kad Skaudvilėje, Vilniaus gatvėje, į vandens griovį įkrito karvė. Gelbėti gyvulio nuvyko Skaudvilės ugniagesių komanda (UK). Karvė išgelbėta panaudojus gelbėjimo virvę ir atiduota šeimininkei R.V.

Birželio 9-osios naktį, apie 4 valandą, ugniagesių pagalbos prireikė policijos pareigūnams. Pasak Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovės spaudai Simonos Šniaukštaitės, prieš tai policijos pagalbos paprašė ligoninės medikai – jie nebeįstengė suvaldyti agresyviai nusiteikusio paciento. Į ligoninę ugniagesiai atvyko „apsiginklavę“ kopėčiomis. Tuo metu, kaip informuoja priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, ligonis ruošėsi iššokti iš palatos antrajame aukšte. Po derybų ligonis sutiko pats nusileisti kopėčiomis.

– Po gelbėjimo operacijos pacientas buvo perduotas medikams ir išgabentas gydyti, – sakė S.Šniaukštaitė.

Penktadienį, apie 19.19 val., pranešta apie gaisrą Pagramantyje, Piliakalnio g. 30. Namo gesinti išsiųstos keturios autocisternos: dvi iš Tauragės, viena – Sungailiškių, dar viena – Šilalės. Pastaroji, nuvykus pirmajai autocisternai, buvo atšaukta. Paaiškėjo, kad dar iki atskubant Sungailiškių UK gyventojai gaisrą užgesino patys. Ugniagesiams beliko tik organizuoti baigiamuosius gesinimo darbus.

– Atvykusi Sungailiškių UK konstatavo, kad atviros ugnies nematyti. Namo savininkai į namus sugrįžo kaip tik tuo metu, kai trenkė žaibas. Manome, kad žaibo iškrova į gyvenamąjį namą atkeliavo televizoriaus antena. Gaisro metu daugiausia nukentėjo mansarda ir viso namo elektros įranga, – sakė Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus inspektorius Žydrūnas Pūdžiuvis.

Pareigūnas pastebi, kad šiuo metu perkūnija griaudi ypač dažnai. Todėl gyventojai turėtų labiau saugoti save ir savo turtą. Perkūnijos metu patariama likti namuose ir uždaryti langus, dūmtraukius, kad nebūtų skersvėjų, galinčių pritraukti kamuolinį žaibą. Ir būnant namuose, ir iš jų išvykstant būtina išjungti visus elektros prietaisus, atjungti televizoriaus anteną. Pamačius kamuolinį žaibą dera elgtis ramiai, nejudėti ir nebandyti žaibo paliesti, nes gali įvykti sprogimas.

Skaityti komentarus (6) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras