Šilalės rajono buitinių dujų pilstymo stotyje - nelegali automobilinių dujų degalinė(0)

„Tauragės kurjerio“ inform. | info@kurjeris.lt

2013-06-13 10:24

Renaldo Malycho nuotrauka

Bendros operacijos metu Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai ir Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (Klaipėdos AVMI) darbuotojai vakar (birželio 12 d.) viename Šilalės rajono kaime aptiko buitinių dujų pilstymo stotyje veikusią nelegalią degalinę. Ten rasta savadarbė nelegali įranga prekybai buitiniam vartojimui skirtomis suskystintomis dujomis, kurios galimai neteisėtai buvo pilamos į automobilių dujų balionus.

Ne vieną nelegalią degalinę aptikę pareigūnai sakosi iki šiol susidūrę tik su bandymais neteisėtai prekiauti dyzeliniu kuru ar benzinu, o šiuo atveju atvejai akcizais neapmokestintos suskystintos dujos galimai buvo parduodamos kaip kuras automobiliams.

MKT pareigūnai turėjo informacijos, kad Šilalės rajone veikiančioje buitinių dujų pilstymo stotyje, priklausančioje uždarajai akcinei bendrovei, užsiimančiai akcizais neapmokestinamų suskystintų dujų, skirtų buitinėms reikmėms, prekyba ir pristatymu, galimai neteisėtai jomis prekiauja kaip kuru automobiliams.

Trečiadienį, apie 13 val., muitinės kriminalistai kartu su mokesčių inspekcijos specialistais netikėtai patikrino minėtą vietą.Informacija pasitvirtino – šiukšliadėžėmis užmaskuotoje vietoje pareigūnai aptiko tiesiog iš dujų pilstymo stoties pastato sienos kyšantį dujų padavimo vamzdį. O vienoje iš šiukšliadėžių gulėjo įranga, skirta automobilių kuro bakų užpildymui suskystintomis dujomis: dujų užpildymo pistoletas ir kt. Greta buvo padėti kalkuliatorius ir prožektorius – matyt nelegali prekyba intensyviausiai vykdavo tamsiu paros metu.

Pastato viduje rasta sudėtinga dujų vamzdyno sistema, vienas iš su dujų rezervuaru sujungtų vamzdžių, įrengtas po grindimis ir mūrine siena, kaip tik ir buvo skirtas slaptam automobilių bakų užpildymui suskystintomis dujomis.

Tolimesnį tyrimą dėl nelegalios „dujinės degalinės“ atlieka Klaipėdos AVMI, jo metu aiškinamasi, koks kiekis galimai buvo parduotas neteisėtai. Atsakingam bendrovės asmeniui gresia administracinė atsakomybė pagal ATPK 163-2 straipsnį (Akcizais apmokestinamų prekių laikymas, gabenimas, naudojimas ar realizavimas pažeidžiant nustatytą tvarką), kuris pažeidėjui numato baudą iki 50 tūkst. litų, taip pat akcizu bus apmokestintos suskystintos dujos, parduotos kaip kuras transporto priemonėms.

Skaityti komentarus (0) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras