Žuvusiųjų tėvai dėl netekties nieko nekaltina(30)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2013-04-11 07:21
Redakcijos archyvo nuotrauka

Beveik prieš metus Stoties gatvėje įvykusi avarija nusinešė dviejų jaunuolių gyvybes. Jų tėvai nieko dėl šitos tragedijos nekaltina. Redakcijos archyvo nuotrauka

Tauragės rajono apylinkės teismas baigė nagrinėti Birutės Vitkienės baudžiamąją bylą, kurioje moteris kaltinta sukėlusi dvi gyvybes nusinešusį eismo įvykį, kai iš šalutinio kelio (Bendrabučio skersgatvio) įvažiavo į pagrindinį kelią (Stoties gatvę). Pernai vasarą įvykusi skaudi nelaimė tauragiškius buvo padalijusi į dvi priešingas stovyklas: vieni stojo lengvojo automobilio vairuotojos pusėn, antri gynė motociklu skriejusius jaunus vaikinus.

Pernai birželio 8-osios vakare Tauragėje Stoties, Laisvės ir Bendrabučio gatvių sankryžoje susidūrus motociklui ir lengvajam automobiliui du žmonės žuvo, vienas buvo sunkiai sužalotas. Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą, kuriame kalta dėl avarijos buvo įvardinta automobilio vairuotoja B.Vitkienė.

Beveik po metus trukusio tyrimo paaiškėjo, kad dėl avarijos kaltas buvo ir motociklo vairuotojas Vykintas Laurinskas. Vaikinas „ženkliai viršijo didžiausią mieste leistiną važiavimo greitį“, – skelbia ekspertų išvada. 1993 m. gimęs V.Laurinskas po kelių parų, praleistų Klaipėdos medikų priežiūroje, iškeliavo Anapilin. Neišgyveno ir metais jaunesnis motociklo keleivis Daugvydas Dubauskas. Uostamiestyje gydėsi ir sunkias traumas patyrusi lengvojo automobilio vairuotoja B.Vitkienė. Teisme apklausiama kaltinamoji teigė, kad su žuvusiųjų tėvais nebuvo susitikusi – pamatė juos tik teismo salėje ir kad dėl įvykio nesijaučia kalta.

– Gal man kreiptis į ekstrasensus, kad bent ką nors atsiminčiau? Neatsimenu nieko, net artėjančio motociklo garso. Man po 10 parų reanimacijos buvo didžiulė staigmena, kai sužinojau, kad mano vairuojamą automobilį apvertė motociklas. Iki šiol negaliu to suvokti. O avarijos momentu motociklo apskritai nemačiau ir nė nesupratau, kas įvyko, – kalbėjo B.Vitkienė.

– Atvažiavau Laivės gatve iš Jovarų pusės ir sustojau sankryžoje. Mačiau, kaip moters vairuojamas automobilis įvažiavo į Stoties gatvę ir ketino ją kirsti – įvažiuoti į Laisvės gatvę. Tuo pačiu metu ties Teismo rūmais pastebėjau dideliu greičiu skriejantį motociklą. Negaliu pasakyti, kurioje eismo juostoje buvo automobilis, kai motociklas į jį rėžėsi, viskas įvyko labai staigiai. Tik pamačiau, kad motociklu važiavusieji skrieja oru, o paskui juos ritasi motociklas su besiverčiančiu automobiliu, – pasakojo vienas įvykio liudytojų.

Vyras pasakojo nukėlęs nuo sužalotųjų motociklą, iš kurio liejosi degalai. Vėliau atvyko medikai, jaunuolius išgabeno atskirais automobiliais, o moterį iš sumaitotos mašinos vadavo ugniagesiai-gelbėtojai.

Nukentėjusiaisiais šioje byloje buvo įvardyti abiejų žuvusių vaikinų tėvai. Vyrai teismui išdėstė vienodą poziciją.

– Pasitarėme ir tai, kas nutiko traktuojame kaip nelaimingą atsitikimą. Niekam jokių pretenzijų nereiškiame. Jokios žalos – nei moralinės, nei materialinės – atlyginimo neprašome, – sakė žuvusiųjų tėvai.

Prokuroras Raimundas Aukštakalnis pastebėjo, kad šio eismo įvykio pasekmės itin skaudžios.

– Ir kas žino, kas būtų, jeigu pasekmės būtų lengvesnės. Greičiausiai turėtume dvi atskiras bylas, vienoje iš kurių kaltinimai būtų reiškiami ir motociklo vairuotojui. Jau ikiteisminio tyrimo metu žuvusiųjų tėvai prašė bylą nutraukti, teigė niekam pretenzijų neturį. Todėl teismo prašau B.Vitkienę nuo baudžiamosios atsakomybės atleisti ir bylą nutraukti, – kalbėjo prokuroras.

Kaltinamosios gynėjas advokatas Romualdas Juščius palaikė valstybinio kaltintojo poziciją, o teismas savo sprendimą skelbs po dviejų savaičių.

Skaityti komentarus (30) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras