Martynas Virkietis pripažintas kaltu(32)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2013-04-12 11:18
Renaldo Malycho nuotrauka

Martynas Virkietis tikina esąs teisus ir pasirengęs visus teismų jo atžvilgiu priimtus sprendimus apskųsti. Renaldo Malycho nuotrauka

Šilalės rajono apylinkės teismas tauragiškį Martyną Virkietį pripažino kaltu pagal du Baudžiamojo kodekso straipsnius ir nubaudė pinigine bauda. Pinigine bauda M.Virkietis nubaustas ir Tauragės teisme. Skirtingai nuo Šilalės, Tauragės rajone garbaus amžiaus vyras nubaustas administracine tvarka.

Tauragės rajono apylinkės teismo teisėja Raimonda Pauparienė išnagrinėjo administracinę bylą, kurioje M.Virkietis kaltintas viešosios tvarkos pažeidimu. Apie M.Virkiečio nederamą elgesį viešoje vietoje teismui liudijo būrys Tauragės viešosios bibliotekos darbuotojų. Bene labiausiai įžeistas bibliotekos direktorius Sigitas Kancevyčius žadėjo į teismą kreiptis privataus kaltinimo tvarka ir taip bandyti sutramdyti įsisiautėjusį įžeidinėtoją. O Tauragės teismas už išsišokimą bibliotekoje M.Virkiečiui skyrė 300 litų baudą. Pats M.Virkietis savo kaltės nepripažino ir iki šiol nepripažįsta, todėl ketina šį teismo sprendimą skųsti.

Skųsti M.Virkietis pasiryžęs ir Šilalės teismo teisėjo Osvaldo Briedžio paskelbtą nuosprendį baudžiamojoje byloje.

– Kaip galėčiau tokių teismo sprendimų neskųsti? Juk teismus veikia valdžioje esantys nusikaltėliai, net nepriima mano teikiamų svarbiausių dokumentų. Ar bereikia didesnio pasityčiojimo iš žmogaus teisių, jo orumo? O aš juk paprastas žmogelis, – susigraudinęs kalbėjo M.Virkietis.

– Šilalės rajono apylinkės teisme balandžio 5 dieną M.Virkiečiui paskelbtas apkaltinamasis nuosprendis. Tauragiškiui buvo reiškiami kaltinimai pagal BK 284 str. 2d. ir BK 290 str. Teisėjas O.Briedis nusprendė, kad M.Virkietis padarė baudžiamąjį nusižengimą ir nusikaltimą. Įstatyme numatytas bausmes subendrinęs kaltinamajam teismas skyrė 15 MGL dydžio (1950 litų) baudą. Priteista ir nukentėjusiųjų prašyta neturtinė žala: Jolitai Latanovienei M.Virkietis turi sumokėti 500 Lt, Gražvydui Žebeliui – 1500 Lt, – vardijo Šilalės teismo atstovė spaudai Monika Vyšniauskienė.

Piniginę teismo paskirtą baudą tauragiškis privalo sumokėti per pusę metų. Tokią bausmę teismas, spaudos atstovės teigimu, skyrė dėl to, kad M.Virkietis baudžiamąja tvarka teistas pirmą kartą. Mat už valstybės tarnautojo įžeidimą įstatymas numato bausmes nuo baudos iki laisvės atėmimo iki 2 metų.

Šilalės rajono apylinkės teismo nuosprendis gali būti skundžiamas per 20 dienų nuo jo paskelbimo.

Baudžiamojoje byloje vienu iš nukentėjusiųjų įvardytas Klaipėdos apygardos Tauragės apylinkės vyriausiasis prokuroras G.Žebelys vakar sakė skųsti teismo nuosprendžio neketinąs. Jis patvirtino, kad antrasis ikiteisminis tyrimas dėl M.Virkiečio išpuolio Šilalės rajono apylinkės teisme tebevyksta.

– Negaliu pasakyti, kuriame teisme ši byla bus nagrinėjama. Šilalės teismas, kaip prieš tai ir Tauragės teismas, nuo šios bylos nagrinėjimo nusišalino. Taip teisėjai elgiasi, nes siekia išvengti bereikalingų kalbų, esą teisininkai nesilaiko objektyvumo, – sakė vyriausiasis prokuroras ir nukentėjusysis G.Žebelys.

Po ankstesnių publikacijų apie M.Virkietį į redakciją atskubėjo Lietuvos žmogaus teisių gynimo asociacijos nariai. Vytautas Balčytis, Vida Palekienė ir Ričardas Lukoševičius, pasirašę raštu pateiktą pranešimą, informavo, kad M.Virkietis asociacijai nebepriklauso, iš jos narių sąrašo jis pašalintas šių metų vasario 27-ąją.

Skaityti komentarus (32) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras