Tauragėje sugauti penki brakonieriai(12)

„Tauragės kurjerio“ inform. | info@kurjeris.lt

2012-10-19 16:40

Rolando Žalgevičiaus nuotrauka

Ketvirtadienio vakarą prie kavinės-viešbučio „Banga“ aplinkos apsaugos ir policijos pareigūnai sulaikė penkis brakonierius, draudžiamais įrankiais gaudžiusius neršiančias žuvis.

Brakonieriai įkliuvo Jūros upėje ties užtvanka. Kaip informuoja naujienų portalas 15 min. lt, pareigūnams buvo pranešta, kad upės pakrantėje graibštais žuvis semia dešimt žmonių. Aplinkosaugininkams ir policininkams atskubėjus į nurodyta vietą, čia tebuvo penki vyrai, graibštais iš upės traukę žuvį.

Brakonieriai jau buvo sugavę 83 vnt. neršti plaukiančių upinių nėgių. Greta esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje stovinčiame automobilyje „VW Transporter“ rastos tuščios dėžės, skirtos žuvims krauti.

Pasak aplinkosaugininkų, upinės nėgės šiuo metu plaukia upėmis aukštyn į nerštavietes. Tauragės užtvanka joms užstoja kelią, todėl čia šių žuvų susirenka gana daug. Tuo ir naudojasi brakonieriai.

Visiems sulaikytiesiems surašyti protokolai dėl brakonieriavimo. Jiems gresia baudos nuo 400 iki tūkstančio litų. Pasak pareigūnų, sulaikytieji yra žinomi, jie ne kartą bausti.

Gamtai padaryta 2 tūkst. 600 litų žala.

Skaityti komentarus (12) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras