Senolei išvaduoti prireikė ugniagesių pagalbos(3)

Margarita RIMKUTĖ | margarita@kurjeris.lt

2012-10-19 08:25
Margaritos Pūdžiuvienės nuotrauka

Ugniagesiai gelbėtojai pas J.Tumo-Vaižganto gatvės 130 name gyvenančią senolę į užrakintą butą pateko kopėčiomis per balkoną. Autorės nuotrauka

Antradienį socialinei darbuotojai atvykus aplankyti J.Tumo-Vaižganto g. 130 name gyvenančios senolės pastaroji neatidarė durų. Antra para nuo grindų negalinčios pasikelti močiutės gelbėti iš užrakinto buto atvyko ugniagesiai gelbėtojai ir greitoji medicinos pagalba.

Jurgita Šimkienė, Socialinių paslaugų centro darbuotoja, 87 metų senolę lanko du kartus per savaitę. Nueina už močiutę nupirkti maisto produktų, vaistų. Eilinio apsilankymo metu, senolei neatvėrus durų, socialinė darbuotoja iškvietė greitąją ir ugniagesius. Senolė už durų stoviniuojančiai J.Šimkienei sakė nuo vakarykštės dienos nebegalinti pajudėti, gulinti ant grindų. Pas trečiajame aukšte gyvenančią močiutę ugniagesiai gelbėtojai pateko per balkoną. Gaisrininkui atrakinus duris, ligonė neštuvais nugabenta į greitosios medicinos pagalbos automobilį ir išvežta į ligoninę.

Pasak Linos Valantinaitės, Socialinių paslaugų centro Socialinės pagalbos tarnybos vadovės, Socialinių paslaugų centras šiuo metu globoja 74 senukus. Juos ne daugiau kaip du kartus per savaitę lankančios socialinės darbuotojos teikia buitinę pagalbą: už juos nueina sumokėti mokesčius, nupirkti produktų, vaistų. Kad juos iš užrakinto buto tektų vaduoti ugniagesių pagalba – pasitaiko retai. Pašnekovė pamena dešimties metų senumo įvykį, kai durų neatidaręs senolis buvo rastas negyvas. Anot Socialinių paslaugų centro Socialinės pagalbos tarnybos vadovės, antradienį iš savo pačios buto vaduota močiutė nei vyro, nei vaikų neturi. Jai pagalbą teikė ir draugiją atstojo tik savo darbą atliekanti J.Šimkienė ir retkarčiais užsukantys kaimynai.

Skaityti komentarus (3) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras