Vagystės iš parduotuvių – policijai įprastas reikalas(7)

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ | zydrune@kurjeris.lt

2012-01-26 12:52
Arnoldo Vydmanto nuotrauka

Iš MAXIMOS šis vagis ketino nugvelbti kavos už daugiau nei 30 litų. Arnoldo Vydmanto nuotrauka

„Tauragės kurjerio“ fotoreporteris užfiksavo parduotuvėje MAXIMA (Gedimino g.) apsaugos darbuotojo nustvertą vagį. Pasiteiravome, ar vagystės šiame prekybos centre yra dažnas reiškinys ir ką dažniausiai vagia.

Simona Šniaukštaitė, Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai, netruko išsiaiškinti, kad mūsų užfiksuotas vagišius buvo nugvelbęs dvi skardines tirpios kavos „Nescafe“, kurių bendra vertė – kiek daugiau nei 30 litų.
– Tokių vagysčių per praėjusius metus apskrityje įvykdyta apie 300, iš jų 163 – Tauragėje. Šios vagystės vadinamos smulkiomis, ir asmenys už tai atsako administracine tvarka, – informavo komisariato atstovė spaudai.
Olga Malaškevičienė, MAXIMA prekybos tinklo atstovė ryšiams su visuomene, teigia, kad vagysčių šiame prekybos tinkle kasmet mažėja.
– MAXIMOS tinklo parduotuvėse įvairių vagysčių pasitaiko kasdien. Vagiama viskas, ką galima greitai realizuoti. Labiausiai vagis domina prabangos prekės, kosmetika, brangūs alkoholiniai gėrimai. Kadangi nuolat investuojame į apsaugos sistemas, vagysčių mūsų tinklo parduotuvėse kasmet mažėja.
Kai kurie vagys itin išradingi – į parduotuvę ateina pasiruošę, apgalvoję, kaip ir ką ims, kur slėps, kiti vagia impulsyviai ir akivaizdžiai, tikėdamiesi, kad parduotuvės darbuotojai to nepastebės. Pasitaiko ir vadinamųjų ragautojų – ragauja riešutus, saldainius, glazūruotus sūrelius, vynuoges ir pan. Tokiais atvejais paprastai pakanka tik parduotuvės darbuotojų, apsaugos atstovų sudrausminimo.
Prekybos centruose vagia tiek moterys, tiek vyrai. Pasak O.Malaškevičienės, negalima vagies vertinti pagal išvaizdą, neteisinga manyti, kad vogti ateina vien asocialūs piliečiai.
– Planuodami naują parduotuvių įrangą, įvertiname ir prekių saugumo aspektą, tarkim, nauji cigaretėms skirti stovai virš kasų apsaugo nuo vagysčių, nes pats pirkėjas cigarečių pasiimti negali, o prašo kasininkės paduoti. Parduotuvėse, kur sumontuoti tokie stovai, cigarečių vagysčių sumažėjo.
Šio prekybos tinklo parduotuvėse apsaugos darbuotojų darbą reglamentuoja vidaus taisyklės. Jeigu pirkėjas įtariamas vagyste, apsaugos darbuotojai jį gali sustabdyti tik po to, kai žmogus sumoka kasoje. Vagyste įtariamas žmogus kviečiamas į apsaugos monitorinę, kurioje laukiama atvykstančių policijos pareigūnų, kurie ir tiria galimo nusikaltimo aplinkybes.
– Kiekviena situacija yra individuali ir sudėtinga – mūsų prekybos tinkle numatytos vidaus taisykles, pagal kurias apsaugos darbuotojai visada privalo iškviesti policijos pareigūnus, kad įvykio aplinkybes aiškintųsi jie. O šie savo ruožtu perduoda įrodymus (filmuotą medžiagą ir pan.) teismui, kuris nustato, ar žmogus piktybiškai apsivogė, ar tiesiog užmiršo sumokėti, – „Tauragės kurjeriui“ vakar sakė O.Malaškevičienė.

Skaityti komentarus (7) Spausdinti  |   Siųsti

Panašūs straipsniai

Jūsų komentaras